Державна установа
Інститут нейрохірургії
ім. акад. А. П. Ромоданова НАМН України

04.11.2021. Звіт про подію: VII з’їзд нейрохірургів України. Сіде, Туреччина. 11-18 травня 2021 року

VII з’їзд нейрохірургів України. Сіде, Туреччина. 11-18 травня 2021 року

Блок под новостями- не удалять!

Тестовий контент ру

27.10.2022. У листопаді відбудеться серія вебінарів із питань використання платформи «Web of Science»

З 1 до 29 листопада 2022 року вчені зможуть узяти участь у безкоштовних вебінарах українською мовою, які організовує компанія «Clarivate».

Під час вебінарів розглядатимуть:

питання роботи із платформою «Web of Science»;
можливості використання патентної інформації, яка міститься в базі даних «Derwent Innovations Index»;
актуальні питання розвитку відкритої науки та розширення доступу до результатів наукових досліджень;
особливості вибору видань для публікації результатів власних досліджень.
Вебінари проведе консультантка з регіональних рішень компанії «Clarivate» Ірина Тихонкова.

Зареєстровані учасники, які прослухають не менше 90% основного часу вебінару, зможуть отримати електронні сертифікати про участь.

Програма вебінарів:

1 листопада

Тема: Пошук та аналіз патентної інформації

На вебінарі йтиметься про можливості, використання бази «Derwent Innovations Index» (DII), яка є однією з 15 баз даних на платформі «Web of Science» і надає доступ до колекції унікальної патентної інформації від понад 50 патентних органів, розглядатимуться доступні варіанти пошуку й аналізу патентів і використання даних у науковій роботі.

Реєстрація за посиланнями:

10:15–11:15 bit.ly/3Sxf06Y
16:15–17:15 bit.ly/3TJXjlr

8 листопада

Тема: Базові можливості роботи в Web of Science Core Collection

Вебінар буде корисним для тих, хто лише розпочинає свою роботу з ресурсами «Clarivate». Йтиметься про контент платформи «Web of Science Core Collection», особливості оновленого інтерфейсу платформи та алгоритм пошуку необхідної інформації.

Реєстрація за посиланнями:

10:15–11:15 bit.ly/3Dmmi9g
16:15–17:15 bit.ly/3eX7lAP

10 листопада

Тема: Відкритий доступ та відкрита наука (серія «Clarivate науковцям»)

Йтиметься про відкритий доступ та його значення для науковців, аналізуватиметься впливовість відкритих та традиційних публікацій за допомогою баз даних «Web of Science» та «InCites».

Реєстрація за посиланнями:

10:15–11:15 bit.ly/3TlBfh0
16:15–17:15 bit.ly/3t5Laxi

17 листопада

Тема: Додаткові можливості Web of Science Core Collection

Вебінар присвячений розширеному пошуку (Advanced search) та пошуку в пристатейній бібліографії (Cited References) на платформі «Web of Science Core Collection».

Реєстрація за посиланнями:

10:15–11:15 bit.ly/3CVQir5
16:15–17:15 bit.ly/3TC4Eni

22 листопада

Тема: Підбір журналу для публікації

Йтиметься про особливості вибору видання для публікації результатів досліджень за допомогою інструментів Web of Science, Journal Citation Reports, Master Journal List, Manuscript Matcher.

Реєстрація за посиланнями:

10:15–11:15 bit.ly/3CYRaee
16:15–17:15 bit.ly/3DkUVMF

29 листопада

Тема: Дані та метрики Web of Science з різними API від Clarivate (Серія Research Smarter)

API Web of Science інтегрують найкращі світові дані про публікації та цитування, надаючи дослідникам гнучкість у роботі з високоякісними та нормалізованими бібліометричними показниками. Під час вебінару дослідники зможуть більше дізнатися про варіанти використання API Web of Science та отримання доступу до них.

Реєстрація за посиланням:

10:15–11:15 bit.ly/3zqMXPV

27.10.2022. Перша міжнародна конференція «Відкрита наука та інновації в Україні 2022» відбудеться 27-28 жовтня 2022 року

27-28 жовтня 2022 року в онлайн-форматі відбудеться Перша міжнародна конференція «Відкрита наука та інновації в Україні 2022».

Основні напрями роботи конференції, які відповідають завданням національного плану щодо відкритої науки:

Охочі зможуть доєднатися до перегляду прямої трансляції конференції на платформі ютуб за посиланнями:

Із програмою конференції та додатковою інформацією про захід можна ознайомитися на вебсайті Державної науково-технічної бібліотеки України.

відкритий доступ до дослідницьких інфраструктур;
сучасні тенденції у практиках оцінювання наукових досліджень;
відкриті інновації в період воєнного стану та план дій на період післявоєнного відновлення країни;
відкритий доступ до наукових результатів та науково-технічної інформації;
відкриті дані та відтворюваність результатів наукових досліджень.

трансляція першого дня конференції (27 жовтня);
трансляція другого дня конференції (28 жовтня).

У межах конференції відбудеться Інформаційний день COST-Україна, мета якого інформувати українських дослідників та інноваторів про роль COST у просуванні та поширенні провідного дослідницького досвіду.

Доповідачі:
Майкл Арентофт, керівник відділу Відкритої науки Генерального директорату з досліджень та інновацій Європейської комісії, який відповідає за формування політики відкритого доступу;
Сюзанна Дюмушель, керівник європейського співробітництва Французького національного центру наукових досліджень (CNRS), координатор відкритої наукової комунікації в соціальних і гуманітарних науках (SSH) в Європейському дослідницькому просторі (OPERAS RI), директор асоціації Європейської хмари відкритої науки EOSC, яка забезпечує імплементацію політики відкритого доступу.
Серед промовців будуть провідні вчені та експерти у галузі наукометрії, бібліотечної справи, відкритих даних та відкритої науки.

https://mon.gov.ua/ua/news/u-zhovtni-persha-mizhnarodna-konferenciya-vidkrita-nauka-ta-innovaciyi-v-ukrayini-2022

26.07.2022. XIII Міжнародна науково-практична дистанційна конференція INNOVATIONS AND PROSPECTS OF WORLD SCIENCE, 17-19.08.2022 р. м. Ванкувер, Канада

Шановні колеги!
Запрошуємо Вас взяти участь у XIII Міжнародній науково-практичній конференції INNOVATIONS AND PROSPECTS OF WORLD SCIENCE
яка відбудеться 17-19.08.2022 року у м. Ванкувер, Канада

Форма проведення конференцій: заочна інтернет-конференція.

Робочі мови: українська, англійська, російська.

За підсумками конференції протягом 7 днів буде видано збірку статей, яка розміщується на сайті sci-conf.com.ua у розділі Архів конференцій. Збірці присвоюються бібліотечний індекс УДК та міжнародний стандартний книжковий номер ISBN 978-1-4879-3794-2.

До участі у конференції запрошуються доктори та кандидати наук, науковці, фахівці різних профілів та напрямів, претенденти на наукові ступені, викладачі, аспіранти, магістранти, студенти.

Детальна інформація наведена в інформаційному листі

26.07.2022. WORLD SPINE 9 // 3 – 5 NOVEMBER 2022, GRAND HYATT, ATHENS-GREECE

25.07.2022. Вітаємо Попович Ірину Олегівну зі вступом до медичного коледжу, м. Нью-Йорк, США

Попович І.О.

Щиро вітаємо колегу Попович Ірину Олегівну, лікаря-оториноларинголога групи отоневрології  зі вступом до медичного коледжу (Weill Medical college), м. Нью-Йорк, США

21.07.22. 9th EANS Vascular Meeting: Stimulating Debates & Intriguing Sessions

9th Annual EANS Vascular Section Meeting: Join us and get inspired!

Dear Colleagues,

It is our pleasure to welcome you to the 9th Annual EANS Vascular Section Meeting in Nice, France taking place on 5 & 6 September 2022.

Thanks to the success and popularity of last year’s meetings, we yet again received a high number of meeting abstracts. Even though we were able to fit in a significant number of speakers from all over the world, unfortunately, some great studies and initiatives could not be squeezed in due to the time limit. Therefore, in the following years, perhaps ePoster and/or poster sessions alongside oral presentations will be introduced as a new part of the program. In any case, it appears that cerebrovascular neurosurgery is not dying – it’s changing.  

The EANS CV Section 2022 Meeting lasts two days and continues as a joint Wednesday morning session with the ESMINT organisers. Hopefully, many of you will also participate in the ESMINT meeting, which continues until Friday.

The EANS CV Section Meeting program covers a wide spectrum from small case series, which hopefully provoke discussion about new ideas and approaches, to randomised trials. Overall, the meeting has traditionally been a cozy and informal event, where various thoughts and stimulating debates are very welcomed.

We encourage you to take this great opportunity to learn from each other and be active during the meeting. 

We are looking forward to meeting you in person in Nice! Meanwhile, enjoy your summer. 

Best wishes, 

Miikka Korja
Vascular Section Meeting 2022 Chairman

REGISTER HERE
PRELIMINARY PROGRAMME

18.07.2022. 5th SeENS Congress, Opatija, Croatia, September 21-24, 2022

14.07.2022. Розпочинається конкурс українсько-латвійських науково-дослідних проєктів на 2023-2024 роки

З 6 червня до 2 вересня 2022 року Міністерство освіти і науки України та Латвійська рада науки оголошують конкурс спільних українсько-латвійських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2023-2024 рр. 

Пріоритетні напрями:

 • енергетика та енергоефективність;
 • екологія та раціональне природокористування, включаючи морські дослідження, зокрема дослідження забруднення акваторій морів хімічними речовинами та мікропластиком;
 • нові технології профілактики та лікування найпоширеніших захворювань, дослідження в галузі біотехнології, біоінженерії та генетики;
 • нові матеріали;
 • суспільні та гуманітарні науки.

Конкурс відкритий для будь-яких науково-дослідних груп закладів вищої освіти, наукових установ обох країн.

Докладніше https://mon.gov.ua/ua/news/rozpochinayetsya-konkurs-ukrayinsko-latvijskih-naukovo-doslidnih-proyektiv-na-2023-2024-roki

08.07.2022. Нагородження директора ДУ “Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України” Педаченка Євгенія Георгійовича почесною нагородою ВГО “Спілки громадських організацій “Народна рада”- Золотою зіркою Героя Українського народу!

Вітаємо директора ДУ “Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України”, академіка НАМН України, доктора медичних наук, професора, заслуженого діяча науки та техніки України Педаченка Євгенія Георгійовича з почесною нагородою ВГО “Спілки громадських організацій “Народна рада”- Золотою зіркою Героя Українського народу!

07.07.2022. Register for the theoretical sessions + Observership – 8th Endoscopic Skull Base Dissection Course – 7-9 September 2022, ATT Center, Athens, Greece

05.07.2022. Skull Base Approaches – Hands-On Cadaver Workshop

01.07.2022. Нагородження Грамотою Верховної Ради України Михайла ТАТАРЧУКА

Відповідно до постанови Верховної Ради України від 05 липня 2001 року №2541-ІІІ «Про Почесну грамоту та Грамоту Верховної Ради України» за вагомий особистий внесок у розвиток системи охорони здоров’я, впровадження нових методів діагностики і лікування, надання кваліфікованої медичної допомоги, сумлінну працю та високий професіоналізм нагороджується кандидат медичних наук ТАТАРЧУК Михайло Михайлович, лікар-нейрохірург відділення відновлювальної нейрохірургії з рентгеноопераційною Державної установи «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України».

01.07.2022. Join us in the next webinar organized by the EANS Pediatric Section!Share Share

Tweet Tweet

Share Share

Forward Forward

Five ages of hydrocephalus

We are glad to invite you to the next webinar hosted jointly by the EANS Pediatric Section and EANS CSF Task Force entitled “Five ages of hydrocephalus”

The webinar will address the following topics:

Hydrocephalus in infants – Prof. Ulrich Thomale, Germany
Hydrocephalus in children – Prof. Martin Schuhmann, Germany
Child to adult transition – Prof. Sergey Gorelyshev, Russia
Hydrocephalus in adult – Prof. Laurence Watkins, UK.
Hydrocephalus in old age – Prof. Uwe Kehler, Germany
Discussion: Moderators, Experts, Speakers, Participants

Invited experts are: Prof. Dr. Henry Schroeder (Germany), Mansoor Foroughi (UK)

When: 06 July 2022, 16:00 CEST
Register free of charge. Don’t wait – the number of registrations is limited!
Live stream will be available via our Facebook and Youtube.

Register here!

EANS Facebook

Twitter

EANS Instagram

EANS LinkedIn

Website

YouTube

Copyright © 2022 EANS, All rights reserved.

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

01.07.2022. 3rd EANS Trauma and Critical Care Update Meeting

View this email in your browser

DON’T FORGET TO REGISTER

Dear friends and colleagues,

From 12 until 14 September 2022 the 3rd EANS Trauma and Critical Care Update Meeting (EANSTCC) will take place in beautiful city of Leuven, Belgium.

1. Registrations
Don’t forget to register for the meeting. Registrations for EANSTCC 2022 are already open. You can find all information about the different registration fees, the social program and registration deadlines on our website.

Register today »

2. Accommodation
There are plenty of options for your accommodation in Leuven during the meeting. Hotels, bed & breakfasts and youth hostels will all warmly welcome you.
Room allocations at special rates for participants of the EANSTCC 2022 Update Meeting have been taken in several hotels in Leuven.

Find your accommodation »

If you have any other questions regarding the meeting, don’t hesitate to contact us at: info@eanstcc2022.com.

We hope to welcome you all in Leuven!

Yours sincerely,
Bart Depreitere, Chairman

Facebook

Website

LinkedIn

YouTube

Instagram

Copyright © 2022 EANS, All rights reserved.

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.


30.06.2022. Оголошений конкурс щодо вступу до докторантури

30.06.2022. Оголошений конкурс щодо вступу до аспірантури

30.06.2022. Науково-освітній міждисциплінарний вебінар «Нейроофтальмологічні аспекти судинної патології головного мозку»

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас на науково-освітній  міждисциплінарний вебінар «Нейроофтальмологічні аспекти судинної патології головного мозку», який відбудеться  1 липня 2022 року  о 17 годині.  

Лектори д-р мед. наук Литвак С.О. та д-р мед. наук Васюта В.А.

Модератор зустрічі проф. Вітовська О.П.

Подробиці https://www.facebook.com/ukr.neuro.ophthalmology

25.06.2022. До дня медичного працівника нейрохірурги отримали державні нагороди. Вітаємо колег!

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №419/2022

Про відзначення державними нагородами України

За значний особистий внесок у розвиток вітчизняної системи охорони здоров’я, надання кваліфікованої медичної допомоги та рятування життя людей в умовах воєнного стану, сумлінне виконання професійного обов’язку та з нагоди Дня медичного працівника постановляю:

Нагородити орденом “За заслуги” ІIІ ступеня

СІРКА Андрія Григоровича — завідувача центру церебральної нейрохірургії, лікаря комунального підприємства “Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І.І.Мечникова” Дніпропетровської обласної ради

Присвоїти почесні звання:

“ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ”

ДМИТРЕНКУ Олександру Петровичу — завідувачеві відділення комунального некомерційного підприємства Сумської обласної ради “Сумська обласна клінічна лікарня”

КИРПІ Ігорю Юрійовичу — лікареві центру церебральної нейрохірургії комунального підприємства “Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І.І.Мечникова” Дніпропетровської обласної ради

ОВЧАРЕНКУ Дмитру Віталійовичу — завідувачеві центру нейрохірургії та спинного мозку комунального підприємства “Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І.І.Мечникова” Дніпропетровської обласної ради

ПЕТКОВІЙ Ларисі Миколаївні — лікареві комунального некомерційного підприємства “Міська клінічна лікарня № 11” Одеської міської ради

СВИСТУ Андрію Олексійовичу — лікареві відділення державної установи “Інститут нейрохірургії імені акад. А.П.Ромоданова Національної академії медичних наук України”

СКОРОПАДУ Ігорю Романовичу — завідувачеві відділення комунального некомерційного підприємства Миколаївської міської ради “Міська лікарня швидкої медичної допомоги”

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

17 червня 2022 року

Джерело https://www.president.gov.ua/documents/4192022-42929

24.06.2022. JOIN US ON JUNE 29 & 30 FOR TWO EANS WEBINARS!Share Share

Tweet Tweet

Share Share

Forward Forward

JOIN US ON JUNE 29 & 30 FOR TWO EANS WEBINARS!

We are very excited to invite you to the two EANS webinars that will take place on 29 & 30 June (Wednesday and Thursday next week) hosted by the EANS Young Neurosurgeons’ Committee followed by the EANS CSF Task Force.

Webinar 29 June at 17:00 CEST

The EANS Young Neurosurgeons’ Committee is inviting you to join the discussion run by our specialists on Enhanced Education – Models, Simulators, AR and VR


Webinar 30 June at 17:00 CEST

The EANS CSF Task Force in inviting you to dial-in and learn about Endoscopic Colloid Cyst Surgery from the experts. 


When: 29 & 30 June 2022, 17:00 CEST
Register free of charge. Don’t wait – the number of registrations is limited!
Live stream will be available via our Facebook and Youtube.

Register here!

EANS Facebook

Twitter

EANS Instagram

EANS LinkedIn

Website

YouTube

Copyright © 2022 EANS, All rights reserved.

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

23.06.2022. Відео всіх доповідей онлайн-телемосту “Політравма. Механізм взаємодії. Практичні кейси”

Шановні колеги!  

Всі відеозаписи доповідей з телемосту ”Політравма. Механізм взаємодії. Практичні кейси”, який відбувся 9 червня 2022 р. та зібрав понад 5 000 фахівців системи охорони здоров’я, вже доступні до перегляду на офіційному YouTube-каналі Конгресу з інфузійної терапії.

🎬 Відеозапис усього телемосту (для зручності використовуйте таймкоди, які додані в описі до відео):

Або ж оберіть одну з доповідей, яку не встигли переглянути  

🎬 Організація надання допомоги при політравмі на догоспітальному етапі // Крилюк Віталій Омелянович

🎬 Деякі аспекти організації надання допомоги травмованим на ранньому госпітальному етапі // Доморацький Олексій Едуардович    

🎬 Політравма. Один у полі не воїн!? // Черкашин Віталій Сергійович  

🎬 Обговорення №1

🎬 Діагностика, профілактика та антибактеріальна терапія гнійно-септичних ускладнень при відкритих травмах та пораненнях голови та хребта. Практичні кейси // Сірко Андрій Григорович 

🎬 Менеджмент ЧТМ в контексті політравми // Клигуненко Олена Миколаївна 

🎬 Мультимодальний підхід до знеболення при політравмі // Йовенко Ігор Олександрович     

🎬 Обговорення №2

🎬 Опіки при політравмі // Коваленко Ольга Миколаївна

🎬 Панельна дискусія. Чек-лист співпраці між лікарями при політравмі

Сподіваємось, що досвід, яким під час доповідей поділились спікери, стане у нагоді Вам у щоденній практиці та допоможе зберігати здоров’я та рятувати життя ще більшої кількості пацієнтів 

18.06.2022. 9th Annual EANS Vascular Section Meeting: Registration is now open!

Welcome

Dear Colleagues,

Following the success of the previous annual meetings and last year’s first virtual event, on behalf of the Board of the EANS Section of Cerebrovascular Neurosurgery we invite you to participate in the 9th Annual EANS Vascular Section Meeting, which will again take place in Nice, France from Monday 5th to Tuesday 6th of September 2022.

The meeting is being held in conjunction with the annual ESMINT Congress. 2 Joint EANS/ESMINT sessions, also featuring a number of prominent speakers from both Europe and the US, will
be organised again and we encourage as many as possible of you to support and attend this joint meetings as well.

To provide a platform for as many as possible of our members to present their own work, the majority of the programme will therefore again be devoted to oral presentations of submitted abstracts and to plenary discussions.

Participate in a truly interdisciplinary platform for neurosurgeons, neurointerventionalists, neuroradiologists, neurologists, and others who are interested in the treatment of cerebrovascular diseases.

https://www.eans.org/page/2022_EANS_Vascular_Section_Meeting?utm_source=EANS+Mailing+List&utm_campaign=635dac1141-EMAIL_CAMPAIGN_181220_YN1_COPY_01&utm_medium=email&utm_term=0_1a0824136e-635dac1141-83516769

With best wishes,
Miikka Korja, Vascular Section Meeting 2022 Chairman
Andreas Raabe, Chair, EANS Section of Cerebrovascular Neurosurgery

17.06.2022. Звернення до Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка

Звернення до Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка Директора ДУ “Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України” Євгенія Педаченка, завідувача кафедри нейрохірургії Національного університету охорони здоров’я імені П.Л. Шупика Миколи Поліщука та Президента ГО “Українська нейрохірургічна асоціація” Андрія Сірка щодо сприяння впровадження в Україні резидентури зі спеціальності “Нейрохірургія”.
З текстом листа можна ознайомитися за посиланням http://neuro.kiev.ua/wp-content/uploads/MOZ.pdf

17.06.2022. Запрошуємо до обговорення проєкту “Положення про академічну доброчесність…”

Шановні колеги!

Наукова частина ДУ «ІНХ НАМН» виносить для ознайомлення та широкого обговорення оновлене Положення про академічну доброчесність наукових працівників та здобувачів наукового ступеня доктора філософії та доктора наук Державної установи «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова Національної академії медичних наук України».

Очікуємо на Ваші зауваження та пропозиції щодо даного документу до 22.06.2022 року за електронною адресою rudenko.neuro@gmail.com

З проєктом Положення можна ознайомитися за посиланням http://neuro.kiev.ua/wp-content/uploads/Polozhennya_AD.pdf

17.06.2022. Join us in the next webinar organized by the EANS Vascular Section!Share Share

Tweet Tweet

Share Share

Forward Forward

Unruptured Intracranial Aneurysms: Pathophysiology, management guidelines and unresolved clinical topics

We are glad to invite you to the next EANS webinar hosted by the EANS Vascular Section discussing: Unruptured Intracranial Aneurysms: Pathophysiology, management guidelines and unresolved clinical topics.

The invited speaker is Prof. Dr. med. Nima Etminan (Chairman of the Department of Neurosurgery, University Hospital Mannheim, Germany) and the webinar will be moderated by Prof. Dr. Veit Rohde (Chairman of the Department of Neurosurgery, University Hospital Goettingen, Germany).

When: 22 June 2022, 17:00 CEST
Register free of charge. Don’t wait – the number of registrations is limited!
Live stream will be available via our Facebook and Youtube.

Register here!

EANS Facebook

Twitter

EANS Instagram

EANS LinkedIn

Website

YouTube

Copyright © 2022 EANS, All rights reserved.

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

16.06.2022. Привітання з професійним святом – Днем медичного працівника!

15.06.2022. EANS2022: Submit your abstract for the EANS Student Pre-congress Course!Dear Friends & Colleagues, 

On behalf of the EANS Young Neurosurgeons Committee, we would like to invite you to take part in the first-ever medical students’ event: the 1st EANS Student Pre-congress Course taking place in Belgrade on 15th October.

The course will take place before the 2022 EANS Annual Congress and will be divided into three parts: basic research, training, and mentorship in neurosurgery. This is the first step we want to take towards organising the undergraduate students interested in neurosurgery into an international students’ network supported and guided by our organisation.

We invite you to register now to become a member of this newly formed Young Neurosurgeons Network consisting of representatives from all levels of training (from medical students to neurosurgeons up to 10 years after certification) and share your ideas, questions, experience, and ultimately, your common passion for Neurosurgery.

Looking forward to welcoming all of you!

Marisa Gandía
EANS Young Neurosurgeons Committee Chair, EANS students’ pre-congress course co-director

Andreas Demetriades
EANS President, EANS students’ pre-congress course co-director
 

Abstract submission guidelines

Submit your abstract

Abstract submission deadline: 30th June 2022
 
Registration is open! Hurry, as places are filling up fast!

Register here

For more information, please visit the webpage

13.06.2022. REMINDER: Join us in the next webinar organized by the EANS Skull Base Section!Share Share

Tweet Tweet

Share Share

Forward Forward

Surgeries around the Anterior Petrous Apex

We are glad to invite you to another webinar hosted by the EANS Skull Base Section, this time discussing Surgeries around the Anterior Petrous Apex.

When: 15 June 2022, 17:00 CEST
Register free of charge. Don’t wait – the number of registrations is limited!
Live stream will be available via our Facebook and Youtube.

Register here!

EANS Facebook

Twitter

EANS Instagram

EANS LinkedIn

Website

YouTube

Copyright © 2022 EANS, All rights reserved.

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.


12.06.2022. Вебінар УПЕЛ “Актуальність проблеми епілептичного статусу під час воєнного стану” відбудеться 21 червня 2022 р.

Шановні колеги!

Запрошуємо взяти участь у вебінарі УПЕЛ “Актуальність проблеми епілептичного статусу під час воєнного стану”, який відбудеться 21 червня о 16:00.

Спікери вебінару:
д-р мед. наук, професор Андрій Дубенко – президент УПЕЛ.
д-р мед. наук, професор Тетяна Літовченко – завідувачка кафедри невропатології та дитячої неврології ХМАПО.
д-р мед. наук, професор Алла Нечай – лікар невролог, психотерапевт, рефлексотерапевт, завідувачка кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії УжНУ.

Якщо у вас виникли запитання пишіть на електронну адресу foundation@rimon.in.ua

Взяти участь
+380990105039
+380445375277

12.06.2022. Відеопрезентація «Антибактеріальна терапія гнійно-септичних ускладнень при відкритих проникаючих травмах та пораненнях голови» (частина VI)

Шановні колеги!

Вашій увазі представляємо відеопрезентацію «Антибактеріальна терапія гнійно-септичних ускладнень
при відкритих проникаючих травмах та пораненнях голови» (частина VI).

Підготував презентацію – завідувач центру церебральної нейрохірургії КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова» ДОР,
професор кафедри нервових хвороб та нейрохірургії ФПО Дніпровського державного медичного університету,
доктор медичних наук Андрій Григорович Сірко.


В даній презентації розглянуті наступні питання:
– гнійно-септичні ускладнення при вогнепальних черепно-мозкових пораненнях;
– прогнозування гнійно-септичних ускладнень при проникаючих ЧМП;
– антибактеріальна терапія вогнепальних черепно-мозкових поранень;
– шляхи подолання антибіотикорезистентності.


Дана презентація буде корисною для всіх фахівців, що надають медичну допомогу потерпілим з черепно-мозковими пораненнями. Крім того, інформація про збудників інфекції при сучасній бойовій травмі та їх чутливості до антибактеріальних препаратів, сучасних підходах до АБТ буде важливою для фахівців з інтенсивної терапії, анестезіології та реанімації.

12.06.2022. Join us in the next webinar organized by the EANS Skull Base Section!


Share Share

Tweet Tweet

Share Share

Forward Forward

Surgeries around the Anterior Petrous Apex

We are glad to invite you to another webinar hosted by the EANS Skull Base Section, this time discussing Surgeries around the Anterior Petrous Apex.

When: 15 June 2022, 17:00 CEST
Register free of charge. Don’t wait – the number of registrations is limited!
Live stream will be available via our Facebook and Youtube.

Register here!

EANS Facebook

Twitter

EANS Instagram

EANS LinkedIn

Website

YouTube

Copyright © 2022 EANS, All rights reserved.

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.


ДФ 26.557.005 Пантелейчук Андрій Борисович

Спеціалізована вчена рада ДФ 26.557.005 створена відповідно до Наказу Державної установи “Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова Національної академії медичних наук України” № 63 від 3.06.2022 р. на підставі рішення Вченої ради Державної установи “Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова Національної академії медичних наук України” (протокол № 8) від 27 травня 2022 року з правом прийняття до розгляду та проведення разового захисту дисертації Пантелейчука Андрія Борисовича на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 22 Охорона здоров’я за спеціальністю 222 Медицина.

Голова ради: Розуменко Володимир Давидович – д-р мед. наук, проф., чл.-кор. НАМН, начальник відділу нейроонкології та нейрохірургії дитячого віку Державної установи “Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова Національної академії медичних наук України”
Рецензент: Главацький Олександр Якович – д-р мед. наук, проф., начальник відділу ад’ювантних методів лікування при пухлинах центральної нервової системи Державної установи “Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова Національної академії медичних наук України”
Рецензент: Яковенко Леонід Миколайович – д-р мед. наук, проф., начальник відділу судинної нейрохірургії Державної установи “Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова Національної академії медичних наук України”
Опонент: Медведєв Володимир Вікторович – д-р мед. наук, доцент, професор кафедри нейрохірургії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця
Опонент: Муравський Андрій Володимирович – д-р мед. наук, проф., професор кафедри нейрохірургії Національного університету охорони здоров`я України імені П.Л. Шупика

Дисертація
Підпис

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ЗАХИСТ

Захист дисертації Пантелейчука А.Б. відбудеться 26 липня 2022 року о 12.00 годині в конференц-залі адміністративного корпусу Державної установи «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова Національної академії медичних наук України» за адресою:  м.Київ, вул. Платона Майбороди, 32.

Рецензія 1    Підпис рецензента

Рецензія 2    Підпис рецензента

Відгук опонента 1

Відгук опонента 2

Рішення спеціалізованої вченої ради про присудження доктора філософії

Відеозапис офіційного захисту

08.06.2022. Онлайн-телеміст “Політравма. Механізм взаємодії”. Практичні кейси

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас на безоплатний онлайн-телеміст “Політравма. Механізм взаємодії”. Практичні кейси, який відбудеться 9 червня 2022 р о 13:00 годині.

При політравмі один у полі не воїн!
Дізнаєтесь більше про те, як ефективно скоординувати роботу лікарів, правильно та оперативно оцінити стан пацієнта.Організація медичної допомоги при політравмі: від допомоги на місці події до спеціалізованої госпітальної допомоги.

Ви почуєте цікаві доповіді від: Крилюка В.О., Клигуненко О.М., Сірка А.Г., Коваленко О.М., Доморацького О.Е., Йовенка І.О., Черкашина В.С.

Під час заходу спікери обговорять та узгодять ключові моменти в співпраці лікарів при наданні допомоги постраждалим з політравмою та поділяться власним успішним досвідом.

Відповіді на запитання з чату.

Для перегляду телемосту реєстрація обов’язкова.

Реєстрація за посиланням https://bit.ly/3NEaQrD

Після реєстрації посилання на трансляцію буде Вам надіслано у день
заходу, 9 червня, після 10:00.

07.06.2022 Офтальмологія в умовах військового часу

Шановні колеги!
Запрошуємо Вас на вебінар «Менеджмент пацієнтів з нейроофтальмологічною патологією та хворобами сітківки.
Невідкладні стани в нейрооофтальмології», який відбудеться 09.06.2022 о 18-00 годині.

Модератори зустрічі: д-р мед. наук, проф. Вітовська О.П. та д-р мед. наук Васюта В.А.

Реєстрація на захід  https://ophthalmic-hub.com.ua/

06.06.2022. REMINDER: Join us on June 8 & 9 for two EANS Webinars!Share Share

Tweet Tweet

Share Share

Forward Forward

JOIN US ON JUNE 08 & 09 FOR TWO EANS WEBINARS!

We are very excited to invite you to the two EANS webinars that will take place on 8 & 9 June (Wednesday and Thursday next week) hosted by the EANS Neuro-Oncology Section followed by the EANS CSF Task Force.

Webinar 8.06 at 17:00 CEST

The webinar will be hosted by the EANS Neuro-Oncology Section and will discuss Gliomas from many different angles. 


Webinar 9.06 at 17:00 CEST

The webinar will be hosted by the EANS CSF Task Force and will continue the topic Endoscopic third ventriculostomy – basics and some tips & pearls.


When: 8 & 9 June 2022, 17:00 CEST
Register free of charge. Don’t wait – the number of registrations is limited!
Live stream will be available via our Facebook and Youtube.

Register here!

EANS Facebook

Twitter

EANS Instagram

EANS LinkedIn

Website

YouTube

Copyright © 2022 EANS, All rights reserved.

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

02.06.2022. Зустріч академіка НАМН України Євгенія Педаченка з міністром охорони здоров’я України Віктором Ляшком

31.05.2022. SPINAL FORUM «Хірургічне лікування захворювань та ушкоджень хребта і спинного мозку»_Перенесено!

Шановні колеги!
Повідомляємо, після тривалої дискусії було прийнято рішення про перенесення SPINAL FORUM з міжнародною участю «Хірургічне лікування захворювань та ушкоджень хребта та спинного мозку» на травень 2023. Захід буде проведений після закінчення всіх військових дій та відміни військового стану. Додаткова інформація буде повідомлена незабаром.
Бережіть себе! Все буде Україна!

30.05.2022. Конкурс на заміщення посади старшого наукового співробітника відділу нейропатоморфології

30.05.2022 р. Зустріч з Русланом Совершенним, медичним юристом, відбудеться 03.06.2022 р.

Шановні колеги!
03.06.2022 р. в конференц-залі Державної установи “Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України” о 9-00 годині відбудеться зустріч з Русланом Совершенним, медичним юристом, керуючим партнером юридичної фірми STATUS. Тема лекції “Зміни в медичному законодавстві під час воєнного стану”. Запрошуємо всіх бажаючих.

Науково-організаційний відділ.

Свидетельство о государственной аттестации научного учреждения [на украинском]

Згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», Порядком проведення державної атестації наукових установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2017 р. № 540 (далі – Порядок), наказом Міністерства освіти і науки України від 17.09.2018 № 1008 «Деякі питання державної атестації наукових установ», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2018 року за № 1504/32956, № 1505/32957, № 1506/32958, ДУ “Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України” пройшов державну атестацію наукових установ і отримав відповідне свідоцтво.

Свідоцтво про державну атестацію наукової установи
Свідоцтво про державну атестацію наукової установи

Публикационная активность [на украинском]

Профіль Інституту нейрохірургії в Гугл Академії https://scholar.google.com.ua/citations?hl=ru&user=aFF6lIYAAAAJ&view_op=list_works

Бібліометрика української науки від Центру досліджень соціальних комунікацій при Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського http://nbuviap.gov.ua/bpnu/


Допомога автору
 
Життя статті після публікації тільки починається:

Як завантажити своє дослідження на SSRN https://www.youtube.com/watch?v=Eh8EQ7QBAyE

Як зареєструватися на Academia edu і додати своє дослідження   https://www.youtube.com/watch?v=StdzujkhoLc&t=12s

Як зареєструватися на ResearchGate та додати своє дослідження https://www.youtube.com/watch?v=0_hrZTsBzus&t=25s

Як зареєструватися в ORCID та редагувати свій профіль https://www.youtube.com/watch?v=ffr8A0M25Qs

Як зареєструватися на Zenodo і додати своє дослідження https://www.youtube.com/watch?v=sMiqe_oQpjo&t=4s

Як зареєструватися на Mendeley і додати своє дослідження  https://www.youtube.com/watch?v=TUGhy6lzz6E  

Як додати статті до профілю на Google Scholar https://www.youtube.com/watch?v=wchGfRXZVHY&t=17s

Робота з БД Scopus:

Як зв’язати Scopus ID з ORCID ID https://www.youtube.com/watch?v=j8Viylumi6E&t=75s

Як об’єднати профілі автора в Scopus https://www.youtube.com/watch?v=-nP-89HBM3Q

Як знайти журнал необхідного квартиля в Scopus  https://www.youtube.com/watch?v=NemXB_rqVR0

Як знайти журнал в базі даних Scopus https://www.youtube.com/watch?v=dmzFP1ccUHk

Як внести зміни до профілю автора у Scopus https://www.youtube.com/watch?v=XrqEJL0pdaI

Як знайти журнал Scopus з Вашої тематики (на прикладі юридичних наук) https://www.youtube.com/watch?v=Emo1_mwwkf0

Додати відсутній документ до Scopus https://www.youtube.com/watch?v=qwpbybRhYnQ&t=4s

Робота з БД Web of Science:

Як знайти журнал в Web of Science Core Collection  https://www.youtube.com/watch?v=AtE6I2y1Tsw

Як зареєструватися в Web of Science https://www.youtube.com/watch?v=8GOGSF1hiaI

Корисна інформація:

Як зберегти web-сторінку у гарній якості https://www.youtube.com/watch?v=n4Uno-NK8wQ

Як знайти актуальне рейтингове дослідження за своєю тематикою https://www.youtube.com/watch?v=R5njbQ_AocE&t=8s

Як зробити рисунок у гарній якості (КОМПАС-3D LT, Origin, Matlab, MS Excel) https://www.youtube.com/playlist?list=PL7xlaPb8vE1JXzeJDzB6xKHTa6nLX5mTa

Як знайти журнал у “Переліку фахових видань України”  https://www.youtube.com/watch?v=5dBhUKPWI_Q&t=6s

Нейростимулятор «НейСи-3М»

   

Нейростимулятор «НейСи–3М».
Внешняя часть:
1 — передающая антена,
2 — блок генератора импульсов
(совмещён с пультом управления);
Имплантируемая часть:
3 — приёмная антенна,
4 — электроды.

 

Схема размещения нейростимулятора «НейСи–3М» 

 

Нейростимуляционная система «НейСи-3М» – нейростимулятор украинского производства, относится к частично имплантируемым электростимуляционным системам, используется в нейрохирургии и предназначен для длительной электростимуляции периферических нервов и сплетений, спинного мозга, участков головного мозга, с целью снятия нейропатических болевых синдромов, а также для восстановления функций поврежденных структур центральной и периферической нервных систем (нервов, сплетений, головного и спинного мозга).

Устройство состоит из блока генератора импульсов (совмещён с пультом управления) с передающей антеной и приёмного устройства с электродами. Электроды имплантанта изготавливаются из платины чистоты 999,9.

Приёмная антенна и электроды имплантируется в тело пациента с фиксацией электродов в зоне предполагаемой стимуляции. Во время электростимуляции передающая антенна блока генератора располагается на теле пациента над приемной антенной.

Стимуляцию начинают на вторые-третьи сутки после операции. Врач подбирает оптимальные параметры и режим стимуляции, обучает пациента пользованию стимулятором. С помощью пульта управления системой пациент имеет возможность регулировать лишь частоту и амплитуду импульсов в установленных врачом диапазонах.

Ежедневно проводят 3–4 сеанса электростимуляции длительностью 5–10 мин.

Стимуляцию продолжают до получения приемлемого эффекта (1 год и более).

Устройство для электростимуляции НейСи–3М внесено в Государственный реестр медицинской техники и изделий медицинского назначения Украины и разрешено к применению в медицинской практике.
Свидетельство о государственной регистрации №7439/2008.

Устройство для электростимуляции НейСи–3М сертифицирован Государственным комитетом Украины по вопросам технического регулирования и потребительской политики.
Сертификат соответствия: серия ВВ №094821.  

 

20.10.2016

 
 

Имплантируемый нейростимулятор «НейСи-3М»

Виды электродов

Система для проведения тестовой стимуляции

Показания к применению

Об опыте применения нейростимулятора НейСи–3М

 

 

 

По вопросам применения нейростимулятора обращайтесь:
Вербовская Светлана Анатольевна
отделение восстановительной нейрохирургии
Институт нейрохирургии
им. акад. А.П.Ромоданова
04050, Украина, Киев,
ул. Платона Майбороды, 32
тел. +380 67 6059863
e-mail: verbovskaya-svetlana@ukr.net
 

Производство
НПП “ВЭЛ”
04136, Украина, Киев
ул. Северо-Сырецкая, 3
тел./факс +380 44 434-83-44
тел. +380 44 206-08-12
       +380 44 200-93-54
e-mail: mail@wel.net.ua
           info@wel.net.ua
http://www.wel.net.ua/

 

24.05.2022. Міжнародний волонтерський проєкт впровадження розумних окулярів Rods & Cones visOR-I в медичну практику України успішно розпочато

За ініціативи професора Костюка Костянтина Романовича, за участі Інститута нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова та Української нейрохірургічної асоціації міжнародний волонтерський проект «Розумні окуляри» було розпочато два місяці тому.

visOR-I забезпечують дистанційну консультацію медичних експертів в онлайн режимі. Лікар, який використовує таку технологію може зв’язится з експертом, який знаходиться в спеціалізованій медичній установі в Україні або за кордоном і в онлайн режимі швидко отримати пораду відносно лікувальної тактики в кожному окремому випадку. Розумні окуляри visOR-I можна використовувати під час проведення операцій та лікування поранених у відділеннях інтенсивної терапії та реанімації.

Перша партія visOR-I доставлена в госпіталі різних регіонів України, які безпосередньо приймають цивільних та військових поранених. Висловлюємо щиру подяку своїм нідерландським колегам (Prof. Jaap Bonjer, Head surgeon of the Amsterdam University and The Trauma team of the Amsterdam University) за підтримку даного проєкту, а також компанії Київстар, яка забезпечила підключення visOR-I до української Інтернет мережі. Без їх участі та допомоги проект не міг бути реалізований так швидко та ефективно. Провідним центром комунікації проекту в Україні є Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова.

Разом до перемоги!
Слава Україні!

24.05.2022. Visit the EANS Academy today!Share Share

Tweet Tweet

Share Share

Forward Forward

Have you visited the EANS Academy yet?
It’s about time you did! 

We are delighted to invite you to visit and join the EANS Academy – our library of educational content for all levels of knowledge and interest.

Discover the scientific work on various topics in the field of neurosurgery:

 • Functional
 • Neuro-Oncology
 • Radiosurgery
 • Pediatric
 • Spine

 • Trauma
 • Vascular
 • Peripheral Nerve
 • Skull Base
 • Basic Anatomy
 • Basic Craniotomies

If you are not an EANS individual member, you can still explore the Academy’s content through our open access section.
 

VISIT THE EANS ACADEMY

Special thanks to our Academy Sponsor, Spineart, for their great support! Visit the Spine section and get the chance to meet them! 
 

If you wish to get a full access to the EANS Academy, all you have to do is become an EANS Individual Member and enjoy a series of benefits!
 

Become a Member!

Contact our Industry Relations Team if you would like to support Academy as a Sponsor.
 

EANS Facebook

Twitter

EANS Instagram

EANS LinkedIn

Website

YouTube

Copyright © 2022 EANS, All rights reserved.

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

13.05.2022. EANS for Ukrainian Crisis: Get Involved!Share Share

Tweet Tweet

Share Share

Forward Forward

EANS for Ukrainian Crisis

We are inviting our individual members, the institutions, and the broader neurosurgical community to support our Ukrainian members and friends in whatever way they wish.

The EANS acknowledges that we are limited in what we can pragmatically offer, however we have received appropriate advice and are sharing with our members the guide below.

This may help determine the ways in which you can get involved and provide humanitarian help. Whether small or big, any action can make a difference and have a great impact in the long run.

The EANS has also created a dynamic map of European neurosurgery units that are able to deliver help to the patients in need.

Andreas Demetriades
EANS President

View the map

EANS Facebook

Twitter

EANS Instagram

EANS LinkedIn

Website

YouTube

Copyright © 2022 EANS, All rights reserved.

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

10.05.2022. Використання платформи RESEARCH4LIFE

Шановні колеги!

Повідомляємо, що протягом травня-липня українські вчені зможуть взяти участь у вебінарах щодо використання платформи RESEARCH4LIFE.

Від 11 травня до 20 липня 2022 року буде проведено 6 безкоштовних вебінарів, під час яких науковці зможуть дізнатися про використання платформи Research4Life. Обговорюватимуться питання відкритої науки, грантового фінансування досліджень, процесу публікації результатів досліджень, пошуку та використання наукової літератури за допомогою платформи тощо.

Вебінари проводитимуть англійською мовою представники проєкту Research4Life та організацій-партнерів.

Для реєстрації необхідно заповнити анкету, а також обрати в переліку один або декілька вебінарів, у яких ви плануєте взяти участь. Реєстрація завершується за день до проведення вебінару.

Кількість місць обмежена технічними можливостями платформи. Водночас усі, хто не зможе зареєструватися, матимуть можливість переглянути вебінари в записі (на порталі Research4Life доступні відеозаписи попередніх вебінарів).

У зв’язку зі складною ситуацією в Україні, провідні видавці наукової літератури в межах проєкту Research4Life безкоштовно відкрили електронні ресурси для установ з України до кінця 2022 року. Вченим доступні повнотекстові ресурси великих видавництв наукової літератури (Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing і багатьох інших).

Наразі понад 400 українських установ, серед яких заклади вищої освіти, наукові установи (у т.ч. наш інститут), медичні заклади, органи влади та бібліотеки, зареєструвалися на платформі Research4Life та отримали можливість налаштувати доступ до наукової літератури для своїх працівників.

https://mon.gov.ua/ua/news/protyagom-travnya-lipnya-ukrayinski-vcheni-zmozhut-vzyati-uchast-u-vebinarah-shodo-vikoristannya-platformi-research4life

10.05.2022. Відеопрезентація «Хірургічне лікування проникаючих вогнепальних поранень хребта». Частина IV (Практичні поради)

Шановні колеги!

Вашій увазі представляємо відеопрезентацію «Хірургічне лікування проникаючих вогнепальних поранень хребта». Частина IV (Практичні поради).

В даній презентації на основі проведеного літературного пошуку та власного 8-річного досвіду лікування поранених в клініці нейрохірургії лікарні Мечникова сформовані чіткі практичні рекомендації щодо визначення показів, термінів хірургічного втручання, вибору методики операції. Презентація добре ілюстрована малюнками та схемами етапів хірургічного втручання, що значно полегшує сприйняття лекційного матеріалу. В презентації використано лише власний матеріал клініки.

Дана презентація буде корисною для всіх фахівців, що надають медичну
допомогу потерпілим з вогнепальними пораненнями хребта та спинного мозку.
Впевнені, що презентація буде цікавою, як для досвідчених нейрохірурів, так і для початківців. Викладені рекомендації дозволять не лише уникнути
ускладнень, а й покращать результати лікування поранених.

Підготували презентацію :

– професор кафедри нервових хвороб та нейрохірургії ФПО Дніпровського державного медичного університету, завідувач центру церебральної нейрохірургії КП “Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова”, заслужений лікар України, доктор медичних наук Андрій Григорович Сірко.

– лікар-нейрохірург Міжнародного центру нейрохірургії, м. Київ, Ігор Ігорович Курілець

Всі права на презентацію належать авторам і оберігаються українським і міжнародним правом. Ми надаємо дозвіл на використання будь-якої частини матералу з цієї презентації при умові, що він буде використаний з метою удосконалення клінічної допомоги пораненим, розвитку медичної науки та технологій і зазначенням джерела використаного матеріалу.

10.05.2022. Keck School of Medicine of USC Department of Anesthesiology. The Vladimir Zelman,MD,PhD Distinguished Lectureship

05.05.2022. SPINAL FORUM з міжнародною участю «Хірургічне лікування захворювань та ушкоджень хребта та спинного мозку», що мав відбутися 22-29 травня 2022 р., переноситься

Шановні колеги!

Повідомляємо, що
запланований SPINAL FORUM з міжнародною участю «Хірургічне лікування захворювань та ушкоджень хребта та спинного мозку», що мав відбутися 22-29 травня 2022 р., переноситься.
Захід буде проведений після закінчення всіх військових дій та відміни воєнного стану.

Додаткова інформація буде повідомлена незабаром.

Бережіть себе! Все буде Україна!🇺🇦

05.05.2022. Відеопрезентація “Загальні підходи до лікування бойових поранень хребта і спинного мозку”. Частина III

Шановні колеги!

Вашій увазі представляємо відеопрезентацію «Загальні підходи до лікування бойових поранень хребта і спинного мозку» Частина III.

Підготували презентацію :

– професор кафедри нервових хвороб та нейрохірургії ФПО Дніпровського державного медичного університету, завідувач центру церебральної нейрохірургії КП “Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова”, заслужений лікар України, доктор медичних наук Андрій Григорович Сірко.

– лікар-нейрохірург Міжнародного центру нейрохірургії, м. Київ, Ігор Ігорович Курілець

В даній презентації за основу взято літературні джерела з високим рівнем доказовості, що доволі актуально, враховуючи недостатню кількість публікацій з лікування вогнепальних поранень хребта та спинного мозку, особливо бойових (в умовах військових дій).

На основі епідеміології травми хребта та концепцій лікування на полі бою у поєднанні з поточним рівнем військово-медичної допомоги в умовах нинішньої військової ситуації серед китайських лікарів було досягнуто експертного консенсусу. Рівень доказовості та клас рекомендацій представлено для кожного висновку у цій презентації як «рівень доказовості/клас рекомендацій».

Дана презентація буде корисною для всіх фахівців, що надають медичну допомогу потерпілим з пораненнями хребта та спинного мозку.

05.05.2022. Відеопрезентація “Історичний аналіз сумнозвісних поранень хребта”. Частина II

Шановні колеги!

Вашій увазі представляємо відеопрезентацію «Історичний аналіз сумнозвісних поранень хребта» Частина II.

Підготували презентацію :

– професор кафедри нервових хвороб та нейрохірургії ФПО Дніпровського державного медичного університету, завідувач центру церебральної нейрохірургії КП “Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова”, заслужений лікар України, доктор медичних наук Андрій Григорович Сірко.

– лікар-нейрохірург Міжнародного центру нейрохірургії, м. Київ, Ігор Ігорович Курілець.

Історичний аналіз сумнозвісних поранень хребта має на меті створити передумови до активного сприйняття аудиторією сучасних підходів в терапевтичному та хірургічному лікуванні цієї складної патології.

Дана презентація буде корисною для всіх фахівців, що надають медичну допомогу потерпілим з пораненнями хребта та спинного мозку.

04.05.2022. Запуск платформи «Наука та бізнес»

Шановні колеги!

Міністерство освіти і науки інформує про запуск платформи «Наука та бізнес» з метою створення онлайн-майданчику для комунікації та ефективної взаємодії представників бізнесу та наукової спільноти, надання можливості бізнесу знайти науковий результат, а вченим – реалізувати власний потенціал і комерціалізувати наявні наукові результати.

Платформу «Наука та бізнес» створено задля стимулювання розвитку наукового та інноваційного потенціалу України, надання можливості представникам бізнесу, сфери науки та інновацій взаємодіяти за допомогою онлайн-інструменту. Такий майданчик дозволить економити час для пошуку необхідних рішень і задач, стимулювати та вдосконалювати співпрацю, а також покращувати ефективність наукових досліджень і приносити практичні результати.

Платформа «Наука та Бізнес» надає можливість:
– науковцям презентувати бізнесу свій науковий продукт або інноваційну розробку;
– бізнесу розмістити запити щодо затребуваних наукових результатів, технологій, інноваційних ідей та рішень; – усім користувачам знайти партнерів для виконання спільних наукових, науково-технічних та інноваційних проєктів;
– замовити наукову і науково-технічну експертизу.

Платформа також забезпечує:
– доступ до баз даних наукових розробок і актуальних потреб бізнесу;
– доступ до інформаційної та консультаційної підтримки для науковців і бізнесу;
– швидкий пошук партнерів для реалізації спільних проєктів як серед науковців, так і серед представників бізнесу;
– здійснення комунікації в онлайн режимі;
– популяризацію науки, інновацій і бізнесу, орієнтованого на високотехнологічні ринки.

В умовах воєнного стану платформа може слугувати для полегшення процесу пошуку партнерів для виконання наукових, науково-технічних та реалізації інноваційних проєктів, а також спільного використання наявної дослідницької та інноваційної інфраструктури.

Також на платформі розміщуватимуться анонси Science&Business Startup Bootcamp та Science&Business Demo Dау та інших заходів для поєднання наукового та інноваційного потенціалу науковців, стартаперів, компаній, експертів, інвесторів, медіа та пошуку інноваційних рішень, підвищення обізнаності з питань бізнесу, маркетингу, продажів, інвестицій та інновацій.

04.05.2022. Протягом травня відбудеться серія вебінарів для українських учених щодо використання платформи Web of Science

Шановні колеги!

З 5 до 26 травня 2022 року пройдуть безкоштовні вебінари для вчених українською мовою, під час яких обговорять можливості використання платформи Web of Science.

Вебінари, які організовує компанія Clarivate, проведе консультантка з регіональних рішень компанії Ірина Тихонкова.

На онлайн-заходах учасники зможуть удосконалити знання та вміння у роботі з платформою Web of Science та аналітичним інструментом InCites, ознайомитися з особливостями створення, коригування та використання профілів установ у Web of Science.

Для участі у вебінарах необхідно зареєструватися. Учасники зможуть отримати електронні сертифікати, якщо прослухають не менше 90% основного часу вебінару.

З програмою заходів можна ознайомитися за посиланням https://mon.gov.ua/ua/news/protyagom-travnya-vidbudetsya-seriya-vebinariv-dlya-ukrayinskih-uchenih-shodo-vikoristannya-platformi-web-science

Крім того, компанією Clarivate створено портал українською мовою, на якому доступні для перегляду відеозаписи попередніх вебінарів та інші корисні для наукової діяльності електронні ресурси, зокрема аналітичні матеріали, підготовлені Інститутом наукової інформації, що діє в структурі Clarivate.

02.05.2022. Посилання на другий телеміст “Бойова травма. Досвід двох місяців війни”

Шановні колеги!

Другий телеміст «Бойова травма. Досвід двох місяців війни» вже доступний у запису.
Доповідь проф. А.Г. Сірка, присвячену досвіду лікування бойових проникаючих черепно-мозкових поранень в Дніпропетровській Обласній Клінічній Лікарні ім. І.І. Мечникова, можна переглянути з 4:32:22 – ефірного часу.

Телеміст вже переглянули понад 7 тис. глядачів.

Дякуємо організаторам за надзвичайно важливу роботу!

27.04.2022. World YNS Congress 2022

Dear colleagues!

We invite you joining World YNS Congress 2022. The event will be held on 6th -8th May 2022. This year, the event would be featuring different virtual neurosurgical workshops , sessions chaired by world-renowned neurosurgical giants and YNS sessions.

The Congress is a free event. The registration if one requires a certificate of participation.

The zoom links for all three days are written on the timetable. Kindly be reminded the time written on the timetable is Japan standard time (UTC +9H).

Registration – https://forms.gle/2kMMS7Lc2JHq8ZSJA
Timetable and more information https://docs.google.com/document/d/1a0srDLqI3OTIim8u0XnkzHD153xcN5L2/edit

27.04.2022. 2-й телеміст з бойової травми відбудеться 28 квітня 2022 року

Колеги, довгоочікуваний 2-ий телеміст з бойової травми! Досвід двох місяців війни!

Війна в Україні змінила наше життя, принесла багато болю, жаху та страждань…

Але сьогодні ми об’єднані та працюємо в одному напрямку – до перемоги, щоб не дати окупантам забрати майбутнє України

Лікарі, ви як справжні воїни світла, стоїте на сторожі та кожного дня боретесь за здоров’я наших бійців та цивільних, повертаючи їх до життя

Тому сьогодні актуальна як ніколи тема ефективного лікування бойової травми, і ми запрошуємо вас на онлайн-телеміст “Бойова травма. Досвід двох місяців війни”

Спікери та теми:

Цимбалюк Г.Ю. – Знеболення та антибіотикотерапія на етапі тактичної екстреної медичної допомоги
Кобеляцький Ю.Ю. – Сучасні підходи до знеболення при бойовій травмі
Кміть А.О. – Власний досвід застосування метоксифлурану для екстреного знеболення
Коваленко О.М. – Особливості надання допомоги при опіках і комбінованих травмах
Челноков О.М. (Ізраїль) – Лікування вогнепальних пошкоджень кінцівок
Сірко А.Г. – Досвід надання нейрохірургічної допомоги при бойових вогнепальних черепно-мозкових пораненнях в лікарні імені І.І. Мечникова

28 квітня, четвер 

Старт о 13:00 

Онлайн

Відповіді на запитання з чату 

https://bit.ly/3vboYT7

Програма телемосту:
https://drive.google.com/file/d/1xenOPu5DwqWjZFrt0WaMKU4gFczSSoJ2/view?fbclid=IwAR3kSC3W_XHSyFfB2rtuE3iDFkFbB6yqm-p20KRUiUsJQUVKUD2x5S8V1ks

15.04.2022. Запрошуємо переглянути №1 UNJ за 2022 рік

Шановні колеги!

Пропонуємо Вашій увазі українську електронну версію Ukrainian Neurosurgical Journal №1 за 2022 рік.

Запрошуємо переглянути зміст номера http://theunj.org/issue/view/15306
та ознайомитись з публікаціями, які Вас зацікавлять.

З повагою, Редакція Ukrainian Neurosurgical Journal
unj.office@gmail.com
http://theunj.org

14.04.2022. Відеопрезентація «Хірургічне лікування бойових поранень хребта і спинного мозку (грудний та поперековий відділи)». Частина I

Шановні колеги!

Вашій увазі представляємо відеопрезентацію «Хірургічне лікування бойових поранень хребта і спинного мозку (грудний та поперековий відділи)». Частина I.

Підготували презентацію:

– професор кафедри нервових хвороб та нейрохірургії ФПО Дніпровського
державного медичного університету, завідувач центру церебральної нейрохірургії
КП “Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова”, заслужений
лікар України, доктор медичних наук Андрій Григорович Сірко.

– лікар-нейрохірург Міжнародного центру нейрохірургії, м. Київ, Ігор
Ігорович Курілець

Презентація містить критичний аналіз власного матеріалу, отриманого
нейрохірургічною клінікою лікарні Мечникова за 8 років війни, а також
аналіз літературних джерел, починаючи з Першої світової війни.

Дана презентація буде корисною для всіх фахівців, що надають медичну
допомогу потерпілим з пораненнями та травмами хребта та спинного мозку.

12.04.2022. Безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів в межах проєкту Research4Life

ОГОЛОШЕННЯ

Прагнучи надати підтримку науковій спільноті України в умовах повномасштабної війни, яку розв’язала РФ, видавництва наукової літератури відкрили українським вченим до кінця 2022 року безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів в межах проєкту Research4Life. Доступ до електронних колекцій книг та журналів відкрили, зокрема, такі великі видавничі компанії як Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing та ін. Повний перелік ресурсів, до яких надано доступ, можна переглянути за посиланням: bit.ly/36SnPG9, зазначивши у відповідних полях назву країни та тип установи.

У зв’язку зі складною ситуацією в Україні, цьогоріч прийнято рішення скасувати плату для українських установ.

Наша установа ДУ «ІНХ НАМН» зареєстрована на платформі Research4Life.
Усі співробітники ДУ «ІНХ НАМН» мають змогу отримати доступ до вмісту платформи, звернувшись до наукової частини (ученого секретаря) установи
для отримання інституційного логіну та паролю для входу.

Наукова частина.

07.04.2022. Використання платформи Web of Science: у квітні відбудуться вебінари для вчених

Шановні колеги!

Інформуємо Вас про чергову серію вебінарів щодо використання інструментів платформи Web of Science.

Під час заходу йтиметься про можливості використання інструментів, які доступні на платформі Web of Science, вибір видань для публікації результатів досліджень, оформлення статей для публікації тощо.

Вебінари проведе Ірина Тихонкова, консультантка з регіональних рішень компанії Clarivate.

Щоб узяти участь у заходах, необхідно зареєструватися, перейшовши за відповідним посиланням.

Зареєстровані учасники зможуть отримати електронні сертифікати, якщо прослухають не менше ніж 90% основного часу вебінару.

З програмою заходу можна ознайомитися за посиланням

https://mon.gov.ua/ua/news/vikoristannya-platformi-web-science-u-kvitni-vidbudutsya-vebinari-dlya-vchenih

29.03.2022. Відеопрезентація «Хірургічне лікування бойового складного проникного черепно-мозкового поранення»

Шановні колеги!

Вашій увазі представляємо відеопрезентацію «Хірургічне лікування бойового складного проникного черепно-мозкового поранення».

В даній презентації на прикладі одного клінічного випадку детально розглянуті питання Хірургічного лікування складного черепно-мозкового поранення та мікрохірургічна техніка мозкового дебридменту.

В даній презентації представлені:

– клініка та стан пораненого до та після хірургічного втручання,

– детальний аналіз СКТ головного мозку до та після операції, аналіз траекторії руху ранячих снарядів,

– задачі хірургічного втручання,

– етапи планування та виконання хірургічного втручання.

Сама презентація добре ілюстрована інтраопераційними фото та відео мікрохірургічного етапу операції.  

Сподіваємось, що отримана інформація поповнить Ваші знання з хірургії проникних черепно-мозкових поранень, та буде корисною у Вашій повсякденній практиці.

Підготував презентацію завідувач центру церебральної нейрохірургії КП “Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова”, професор кафедри нервових хвороб та нейрохірургії ФПО Дніпровського державного медичного університету, доктор медичних наук Андрій Григорович Сірко.

23.03.2022. Відеопрезентація «Нейрохірургічна допомога при бойових черепно-мозкових пораненнях». Частина IV

Шановні колеги!

Вашій увазі представляємо відеопрезентацію «Нейрохірургічна допомога при бойових черепно-мозкових пораненнях». Частина IV.

В даній презентації розглянуті наступні питання:

– найближчі та віддалені результати лікування проникаючих черепно-мозкових поранень;

– антибактеріальна терапія вогнепальних черепно-мозкових поранень,

– гнійно-септичні ускладнення при вогнепальних черепно-мозкових пораненнях;

– хірургічне лікування, АБТ та прогнозування гнійно-септичних ускладнень
при проникаючих ЧМП.

Сподіваємось, що дана презентація буде корисною для всіх фахівців, що
надають медичну допомогу потерпілим з черепно-мозковими пораненнями. Крім
того, інформація про збудників інфекції при сучасній бойовій травмі та їх
чутливості до антибактеріальних препаратів, сучасних підходах до АБТ буде
важливою для фахівців з інтенсивної терапії, анестезіології та реанімації.

Підготував презентацію завідувач центру церебральної нейрохірургії КП “Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова”, професор кафедри нервових хвороб та нейрохірургії ФПО Дніпровського державного медичного університету, доктор медичних наук Андрій Григорович Сірко.

18.03.2022. Відеопрезентація «Нейрохірургічна допомога при бойових черепно-мозкових пораненнях». Частина IІІ

Шановні колеги!

Вашій увазі представляємо відеопрезентацію «Нейрохірургічна допомога при бойових черепно-мозкових пораненнях». Частина IIІ.
В даній презентації розглянуті причини виконання повторних хірургічних втручань, помилки та недоліки при виконанні первинних нейрохірургічних причин, можливі причини їх виникнення та шляхи їх запобігання.

Проведено ретельний розбір тактики хірургічного втручання на конкретних клінічних прикладах.

Сподіваємось, що дана презентація буде корисною для всіх фахівців, що надають медичну допомогу потерпілим з черепно-мозковими пораненнями.

Підготував презентацію професор кафедри нервових хвороб та нейрохірургії ФПО Дніпровського державного медичного університету, завідувач центру церебральної нейрохірургії КП “Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова”, заслужений лікар України, доктор медичних наук Андрій Григорович Сірко.

18.03.2022. Відеопрезентація «Нейрохірургічна допомога при бойових черепно-мозкових пораненнях». Частина IІ

Шановні колеги!

Вашій увазі представляємо відеопрезентацію «Нейрохірургічна допомога при бойових черепно-мозкових пораненнях». Частина II.

Презентація містить критичний аналіз власного матеріалу, отриманого нейрохірургічною клінікою лікарні Мечникова за 8 років війни, а також літературні дані (починаючи з 1917 з робіт Гарвея Кушинга під час I світової війни).

Проведено ретельний розбір тактики хірургічного втручання на конкретних клінічних прикладах.

Сподіваємось, що дана презентація буде корисною для всіх фахівців, що надають медичну допомогу потерпілим з черепно-мозковими пораненнями.

Підготував презентацію професор кафедри нервових хвороб та нейрохірургії ФПО Дніпровського державного медичного університету, завідувач центру церебральної нейрохірургії КП “Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова”, заслужений лікар України, доктор медичних наук Андрій Григорович Сірко.

15.03.2022. Помер Косінов Анатолій Єлисейович

14 березня 2022 року після тяжкої хвороби, обумовленою ускладненням коронавірусної інфекції, пішов з життя кадровий співробітник Інституту нейрохірургії, заслужений лікар України, кандидат медичних наук, лікар-нейрохірург вищої кваліфікаційної категорії, відмінник охорони здоров’я Косінов Анатолій Єлисейович.


А.Є. Косінов народився 18 вересня 1936 року у м. Горлівка Донецької області, де і закінчив середню школу. Після закінчення Курського державного медичного інституту у 1960 р. працював хірургом Борисівської районної лікарні Білгородської області (1960 – 1961 рр.), нейрохірургічного відділення м. Горлівка (1961 – 1964 рр.). Пройшов спеціалізацію із нейрохірургії в Донецькому НДІ ортопедії та травматології під керівництвом проф. І.Д. Вірозуба (1962 р.). Із !964 р. працював в Інституті нейрохірургії: клінічний ординатор (1964 – 1966 рр.), аспірант (1966 – 1969 рр.), молодший науковий співробітник (1969 – 1973 рр.), старший науковий співробітник (із 1973 р.) відділу спінальної нейрохірургії, завідуючий приймальним відділенням Інституту (1998 – 2019 рр.).

У 1972 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему “Вертебральная ангиография при опухолях задней черепной ямы”. На той час це була піонерська розробка вкрай актуального для нейрохірургії наукового і практичного питання.

А.Є. Косінов протягом більш ніж 50 років надавав висококваліфіковану нейрохірургічну допомогу тисячам пацієнтів із усіх регіонів України, у тому числі і по лінії санавіації. Багато років працював як лікар-нейрохірург у відрядженнях за кордоном: Алжир (1973-1976 рр.), Малі (1981 – 1984 рр.), Лівія (1993 – 1996 рр.).
Анатолій Єлисейович був яскравою особистістю, вірним товаришем, чудовим сім’янином.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та колегам Анатолія Єлисейовича.

15.03.2022. Телеміст “Бойова травма. Обмін досвідом: Україна – Ізраїль” (13 березня 2022 р.)  

Актуально для всіх лікарів, незалежно від спеціалізації, що надають медичну допомогу у військовий час.

Онлайн-телеміст “Бойова травма. Обмін досвідом: Україна-Ізраїль”, який відбувся 13.03.2022 року наразі доступний у записі на каналі Youtube.

Захід відбувся в онлайн-форматі, який висвітлив вкрай важливу та актуальну інформацію у двох основних напрямках:

– надання домедичної допомоги при бойовій травмі;

– допомога на догоспітальному та госпітальному етапах.

15.03.2022. Відеопрезентація «Нейрохірургічна допомога при бойових черепно-мозкових пораненнях». Частина I 

Шановні колеги!

Вашій увазі представляємо відеопрезентацію «Нейрохірургічна допомога при бойових черепно-мозкових пораненнях» Частина I.
Дана презентація буде корисною для всіх фахівців, що надають медичну допомогу потерпілим з черепно-мозковими пораненнями.

Презентація містить критичний аналіз власного матеріалу, отриманого нейрохірургічною клінікою лікарні Мечникова за 8 років війни, а також аналіз надання медичної допомоги на попередніх етапах евакуації. Проведено ретельний розбір тактики хірургічного втручання на конкретних клінічних прикладах.

Підготував презентацію професор кафедри нервових хвороб та нейрохірургії ФПО Дніпровського державного медичного університету, завідувач центру церебральної нейрохірургії КП “Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова”, заслужений лікар України, доктор медичних наук Андрій Григорович Сірко.

14.03.2022. Підтримка українських студентів-медиків та клініцистів

Elsevier ClinicalKey

Вільний доступ до медичних ресурсів, який потрібен вам зараз!
Elsevier View in
Browser


Elsevier Health пропонує в Україні безкоштовний доступ до ClinicalKey, Complete Anatomy та Osmosis для підтримки медичних працівників та студентів
Зайти тут >
Ми глибоко засмучені та обурені трагічними подіями, що розгортаються в Україні, та руйнівним впливом цієї війни на здоров’я людей. Elsevier Health прагне зробити все можливе для підтримки медичних працівників та студентів в Україні, щоб забезпечити допомогу пацієнтам в критичний час.

Окрім надання пожертвувань організаціям на місцях, Elsevier Health надасть безкоштовний доступ до своєї платформи клінічної підтримки медичних працівників, а також медично-освітніх платформ для підтримки студентів- медиків та медсестер по всій Україні.

З цією метою ми хотіли б розширити безкоштовний доступ до нижщевказаних медичних платформ протягом усього періоду цієї кризи. Нижче ви також знайдете додаткову інформацію про кожен продукт і про те, як налаштувати безкоштовний доступ.

Ми думаємо про кожного, хто в такий дуже важкий час переживає цей конфлікт, також тих, хто стикався з конфліктом такого характеру в минулому. Ми відстежуємо ситуацію, щоб зрозуміти, чи є інші способи підтримки.

Наші думки продовжують бути з вами та вашими близькими.

З повагою,
Ян Херцхофф
Президент Elsevier Health

 

Як отримати доступ до кожної платформи.
Усі продукти доступні на англійській мові.
ClinicalKey Logo
ClinicalKey — це платформа для наукових клінічних знань, яка підтримує медичних працівників та студентів, надаючи легкодоступну інформацію, побудовану на наукових доказах, для різних спеціальностей, що дозволяє медичним працівникам розширювати фундаментальні знання та покращувати клінічну практику. Вміст включає провідні повнотекстові довідники та журнали, синоптичні огляди, інформацію про ліки, відео медичних процедур, практичні рекомендації, клінічні калькулятори тощо.

Щоб увімкнути доступ, виконайте наступні дії:

 1. Зайтіть на https://www.clinicalkey.com/#!/register?regId=957073734873×360&regPassword=6209256
  Вказане вище посилання є індівідуальним для вас. Якщо ви хочете поділитися з колегами, зайдіть будь ласка сюди.
 2. Введіть код реєстрації (Registration ID): 957073734873×360
 3. Введіть пароль: 6209256
 4. Натисніть продовжити. Ви будете перенаправлені на сторінку входу.
 5. Ви вже маєте профіль користувача в Elsevier? (наприклад ClinicalKey, ScienceDirect, Scopus)
  Введіть ім’я користувача та пароль. Натисніть Увійти.
  Не маєте профілю користувача в Elsevier? (наприклад ClinicalKey, ScienceDirect, Scopus)
  Натисніть Зареєструвати Зараз (Register Now) внизу сторінки, зображеної нижче.
 
 
 
Complete Anatomy Logo
Complete Anatomy – це найдосконаліша у світі платформа 3D анатомії. Вона трансформує розуміння студентами сучасної анатомії, надає викладачам унікальні засоби навчання та співпраці, а також використовується кліничними працівниками по всьому світу, щоб ознацомлювати своїх пацієнтів і оновлювати їх власне розуміння складних анатомічних структур.

Щоб увімкнути доступ, виконайте наступні дії:

 1. Завантажте Complete Anatomy для свого пристрою тут: https://3d4medical.com/download
 2. Ви вже маєте профіль користувача в Complete Anatomy?
  Відкрийте програму та увійдіть.
  Не маєте профілю користувача в Complete Anatomy?
  Завершіть процес реєстрації в програмі.
 3. Після входу перейдіть до Налаштувань (Settings) > Мій профіль користувача (My Account) > введіть код активації: VCMSWO4SP1CH
 4. Ваша ліцензія на Complete Anatomy буде автоматично активована протягом 6 місяців.
 
 
 
Osmosis — це платформа для медичної освіти, яка надає можливість мільйонам нинішнім і майбутнім лікарям та медсестрам мати найкращий досвід навчання. Будучи першовідкривачем технологій освіти в галузі медичної освіти, Osmosis виходить за рамки підручників і лекцій, пропонуючи навчальний відеоконтент, який є простим, захоплюючим та інформативним. Osmosis має бібліотеку з понад 2000 відео, що охоплюють патологію, фізіологію, фармакологію та клінічну практику, з відповідними запитаннями, картками та примітками.

Як розпочати роботу

 1. Перейти до osmosis.org
 2. Зареєструйте новий акаунт (безкоштовна пробна версія) або увійдіть у свій існуючий акаунт
 3. Після входу ви повинні побачити підтвердження того, що до вашого аккаунту був доданий безкоштовний доступ. Ви також можете перевірити це у своєму профілі.
 4. Якщо у вас виникли проблеми з входом, будь ласка, зв’яжіться з support@osmosis.org

Зверніть увагу, що безкоштовний доступ буде додано шляхом входу через веб-браузер, а не через мобільний додаток. Після створення персонального аккаунту, учні можуть використовувати Osmosis як на веб-сайті, так і через мобільний додаток.

 
 
 
Щоб отримати додаткову інформацію про вищезазначене або поділитися з колегами, натисніть тут.
 
 
Elsevier Visit elsevier.com
facebook twitter linkedin

This is a Service message, sent to you by Elsevier Clinical Solutions.

Copyright © 2022 Elsevier Inc. All rights reserved. | Elsevier Privacy Policy
Elsevier Inc., Suite 800, 230 Park Avenue New York, NY 10169 USA

 
                     
                     
             

09.03.2022. Освітній курс надання нейрохірургічної допомоги при бойовій травмі

Шановні колеги!

Вважаємо необхідним та доцільним в цей складний час зростання бойових ушкоджень центральної нервової системи представити освітній курс надання нейрохірургічної допомоги при бойовій травмі.
Наголошуємо, що оптимальним є направлення поранених в багатопрофільні лікарні та в нейрохірургічні центри, які мають можливості сучасної нейровізуалізації та інтенсивної терапії.
Матеріали підготували: член-кореспондент НАМН України, проф. Поліщук М.Є., академік НАМН України., проф. Педаченко Є.Г., доктор мед.наук, проф. Сірко А.Г., доктор мед.наук, проф. Данчин О.Г., доктор мед. наук, доцент Данчин А.О.
Матеріали впорядкували лікар ДУ “Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова НАМН України” кандидат мед.наук Фурман А.М. та лікарі-інтерни кафедри нейрохірургії Національного університету охорони здоров’я ім. П.Л. Шупика Пауль Г.С., Усатов О.С., Медведкова Ю.І.
Враховуючи ситуацію, просимо вибачення за можливі граматичні помилки та російську мову.

Про організацію військової медицини в Україні

Автобіографія військових лікарів

Історія воєнно-польової хірургії і воєнно-польової терапії

Стратегія (принципи) лікування потерпілих при бойовій ЧМТ

Стратегія лікування потерпілих при бойовій черепно-мозковій травмі

Вогнепальні поранення хребта і спинного мозку в умовах локальних війн (огляд літератури та аналіз власних спостережень)

Успішне лікування проникного діагонального вогнепального поранення черепа та головного мозку

Вогнепальні поранення хребта і спинного мозку

Вогнепальні ушкодження голови

Успішне хірургічне лікування проникного черепно-мозкового вогнепального поранення з пошкодженням синусів твердої оболонки головного мозку

Біофізичні механізми формування ранових каналів при вогнепальних непроникаючих черепно-мозкових пораненнях

Клініка і діагностика вогнепальних непроникаючих черепно-мозкових поранень у локальній війні

Вторинна геморагічна прогресія забоїв головного мозку

Класифікація збройних поранень черепа та головного мозку в мирний час

Контузія

Огнестрельные ранения мягких тканей свода черепа. Принципы оказания медицинской помощи, сортировки и эвакуации

Оказание нейрохирургической помощи в системе лечебно-эвакуационного обеспечения

Сучасні аспекти нейропротекторної терапії

Вогнепальна рана — сучасні підходи до лікування

Факторы риска неблагоприятных исходов при ЧМТ

Хребетно-спинномозкова бойова травма

08.03.2022. Привітання директора Державної установи «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України» з 8 березня!

07.03.2022. A proposal for cooperation and help from the Department of Neurosurgery of the Wroclaw Medical UniversIty

Dear Professor Eugene G. Pedachenko,

In the face of the ongoing war in Ukraine and the human drama happening
in front of all of us, I would like to inform you, that the team of
neurosurgeons from the Department of Neurosurgery of the Medical
University of Wroclaw is ready to help Ukrainian neurosurgeons in the
operative treatment of neurosurgical patients, in particular urgent
cases. My Department is the biggest in the region of Lower Silesia. We
are specialized in the treatment of almost all neurosurgical
pathologies. Please don’t hesitate to contact me, if you and your team
would need a help from our site. We are ready to accept to our ward
patients from your Institute. Of course, it will be good for us to have
a brief information about the medical history and results from
diagnostic studies of every selected patient in order to prepare
appropriately for the hospital admission and organize the medical
transportation to Poland. We hope that the humanitarian corridor, that
is prosposed to be created, will enable our cooperation.

Слава Україні!

Yours,

prof. Pawel Tabakow,

chief of the Department of Neurosurgery

Wroclaw Medical University

04.03.2022. Звернення Національного агентства України із забезпечення якості вищої освіти до світової академічної спільноти

Звернення Національного агентства України із забезпечення якості вищої освіти до світової академічної спільноти

04.03.2022. Лист підтримки від професора Олександра Злотника

Дорогі наші українські друзі і колеги!
Я Олександр Злотник, завідувач відділенням і кафедрою анестезіології та інтенсивної терапії в медичному центрі ім. Сороки в Ізраїлі.
Мені та моїм колегам дуже хочеться допомогти вам в ці важкі для України дні.
Лікарі нашого медичного центру мають великий досвід в лікуванні військових травм. Ми вміємо працювати в період бойових дій, під обстрілами. Саме тому ми хочемо запропонувати лікарям України, а особливо тим, хто вперше зіштовхнувся з такого роду травмами, нашу допомогу.
Наш досвід, знання і неймовірне бажання допомогти – все для вас.
Раді надати вам консультативну допомогу в питаннях травм, анестезіології, інтенсивної терапії та нейрохірургії.
На сьогодні вам мають бажання допомогти 7 лікарів. При необхідності, коло спеціалістів буде розширено.
Просимо звертатися до будь-якого з нижчеперерахованих спеціалістів, відповідно до їх профілю, в ВотсАп, Вайбер, Телеграм.
Якщо вам одразу не відповіли, залиште повідомлення. Ми обов’язково зв’яжемося з вами.

+972507939129
Проф. Олександр Злотник (анестезіологія, інтенсивна терапія, травма).

+972546218106
Проф. Євгеній Бротфайн (інтенсивна терапія, анестезіологія, травма).

+972546260728
Др. Михаїл Дубилет
(Анестезіологія, травма, регіональна анестезія).

+972546367112
Др. Антон Осінцев
(Загальна хірургія, травма).

+972508377561
Др. Олександр Вахрушев (загальна хірургія, травма).

+97250760714
Др. Ігор Меламед
(Нейрохірургія).

+972547937009
Др. Яна Цибуля
(Анестезіологія, травма, інтенсивна терапія).

+972505966807
Проф. Леонiд Барський (внутрішнi хвороби, iнтенсивна терапiя).

03.03.2022. Наказ МОЗ України про затвердження методичних рекомендацій щодо етапності надання медичної допомоги

Наказ МОЗ України від 02.03.2022 № 391 “Про затвердження Методичних рекомендацій щодо етапності надання медичної допомоги пораненим та травмованим”

03.03.2022. Лист підтримки професора Бенеша

03.03.2022. WSSFN letter Ukraine support

01.03.2022. Звернення до нейрохірургів України під час війни

Шановні нейрохірурги України!

В цей нелегкий час для нашої держави ми висловлюємо підтримку всім лікарям, які роблять все можливе для перемоги України над ворогом.
Ми – співробітники ДУ “Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова Національної академії медичних наук України” і члени Всеукраїнської медичної асоціації – Української нейрохірургічної асоціаціі без вагань і беззастережно засуджуємо варварське, неспровоковане і невиправдане вторгнення в суверенну державу – Україну з боку Росії. Ми глибоко шкодуємо та оплакуємо неминучі страждання та втрати людських життів.
В силу своїх можливостей, лікарського і громадського обов’язку лікарі України протистоять цій війні та актам насильства. Ми будемо продовжувати допомогати Вам у наданні медичної допомоги пораненим та травмованим захисникам України. Керівництво і члени Української нейрохірургічної асоціації розповсюджують сучасні керівництва з надання медичної допомоги при бойовій травмі, проводять онлайн консультації складних випадків.
Ми хочемо подякувати всім Вам за самовіддану працю в цей складний для нашої держави час. Ми щодня отримуємо пропозиції з надання медичної допомоги пораненим від багатьох клінік України, лікарів різних спеціальностей, які наразі не знаходяться в центрі бойових дій.
Ми чітко усвідомлюємо, що для перемоги над ворогом передусім є успішні військові дії на фронті. В той же час, не можна забувати й про інформаційну війну, яку веде Росія. В цьому відношенні члени Української нейрохірургічної асоціації проводять велику інформаційну роботу з нейрохірургами світу, роз’яснюючи реальні причини війни в Україні, ситуацію в Україні в можливих професійних мережах, в професійних групах та спільнотах.
Вчора ми отримали спеціальне повідомлення Європейської асоціації нейрохірургів. Комітет з питань етики, Глобальний та Гуманітарний комітети, Виконавча Рада EANS, однозначно засудили вторгнення в суверенну державу Україну. Позиція беззастережна: Росія – країна агресор. EANS запропонувала нейрохірургам України посильну допомогу в цей важкий та безпрецедентний час сучасності.
Ми продовжуємо отримувати пропозиції в наданні гуманітарної допомоги від наших колег із США, Європи, Ізраїлю. Нейрохірурги Німеччини, Польщі та низки інших європейських країн готують медичне обладнання, витратні матеріали, ліки для українських лікарень.
Пам’ятаємо, що в нашому непереборному бажанні залишатись єдиною, неподільною, суверенною державою ми не одні. Тримаймося! Разом ми переможемо!
Слава Україні! Героям Слава! Смерть ворогам! Україна понад усе!

Правління ГО «Українська нейрохірургічна асоціація»
ДУ “Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України”

23.02.2022. Вітаємо переможців конкурсу молодих вчених ГО «Українська нейрохірургічна асоціація»!

Шановні колеги!

18 лютого 2022 року проведено конкурс молодих вчених ГО «Українська нейрохірургічна асоціація» на кращу наукову роботу до Spinal Forum з міжнародною участю «Хірургічне лікування захворювань і ушкоджень хребта та спинного мозку», проведення якого заплановано на 22-29 травня 2022 року в Туреччині.

Переможцями конкурсу стали:
Бондаренко Андрій – лікар-рентгенолог відділення радіонейрохірургії ДУ «Інститут нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова НАМН України»
Гаращенко Владислава – лікар-інтерн кафедри нейрохірургії Національного університету охорони здоров’я ім. П.Л. Шупика
Деркач Юрій – лікар-нейрохірург відділення патології спинного мозку ДУ «Інститут нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова НАМН України»
Бровко Вікторія – лікар-інтерн Харківської медичної академії післядипломної освіти
Полях Ігор – молодший науковий співробітник ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України»
Фурман Андрій – лікар-нейрохірург відділення нейротравми ДУ «Інститут нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова НАМН України
Шаповалов Вадим – лікар-інтерн кафедри нейрохірургії Національного університету охорони здоров’я ім. П.Л. Шупика

Вітаємо переможців!

03.02.2022. Помер Цюпій Микола Михайлович


 
03.02.2022 року на 75 році життя не стало заслуженого лікаря України, багаторічного завідувача відділення нейрохірургії Вінницької МКЛ ШМД Цюпія Миколи Михайловича.

Вічна пам’ять.

Співчуття рідним та близьким покійного.


Цюпій Микола Михайлович народився 15 квітня 1947 р. в селі Велика Вулига Тиврівського району, Вінницької області.

Після закінчення Тульчинської школи-інтернату та медичного училища, вступив до Київського медичного інституту, По закінченні навчання працював лікарем-хірургом Піщанської ЦРЛ Вінницької області.

У 1978 році приступив до роботи у Вінницькій МКЛ №2 лікарем-нейрохірургом, прийняв активну участь в організації Вінницького міського нейрохірургічного відділення, яке очолив у 1979 році. Пропрацював на посаді завідуючого нейрохірургічного відділення до 2011 року. З 2011 року продовжив роботу на посаді лікаря- нейрохірурга.

За своє життя Цюпій Микола Михайлович врятував тисячі людських життів, виховав цілу плеяду молодих лікарів-нейрохірургів, створив професійний колектив.

Удостоєний звання заслуженого лікаря України у 2007 році.

26.01.2022. День народження професора Віталія Івановича Цимбалюка

Сьогодні, 26 січня, свій День народження – 75-річний ювілей відзначає президент НАМН України, доктор медичних наук, професор, академік НАМН та НАН України Віталій Іванович Цимбалюк.

Співробітники ДУ «Інститут нейрохірургії ім.акад.А.П.Ромоданова НАМН України» і вся нейрохірургічна спільнота України вітають видатного нейрохірурга, великого вченого, вчителя багатьох поколінь нейрохірургів, який робить все можливе, щоб Медична наука України розвивалася і займала гідне місце в світі.

Вам належить і визначна роль в інтеграції зусиль фахівців різного профілю від прифронтових шпиталів до інститутів НАМН по наданню медичної допомоги пораненим в зоні АТО/ООС.

Бажаємо не зупинятись на своєму життєвому шляху і підкорювати нові наукові вершини, а Ваш професіоналізм нехай і надалі допомагає успішно вирішувати найвідповідальніші завдання. Нехай кожен день дарує Вам радість та якомога більше приємних вражень.

В цей день від щирого серця бажаємо Вам міцного здоров’я та творчої наснаги для нових звершень на благо людей і сприяння розвитку Української нейрохірургії!!!.

Зі щирою до Вас пошаною, КОЛЕГИ

29.12.2021. Привітання директора Державної установи “Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України” з Новим 2022 роком та Різдвом Христовим!

30.12.2021. Вийшов друком Ukrainian Neurosurgical Journal, 2021, Том 27, №4


Шановні колеги!

Вийшов друком Ukrainian Neurosurgical Journal №4 за 2021 рік.

Запрошуємо переглянути зміст номера http://theunj.org/issue/view/14993
та ознайомитись з публікаціями, які Вас зацікавлять.

Друковану версію номера можна отримати в бібліотеці
Інституту нейрохірургії (Київ, вул. Платона Майбороди, 32,
адміністративний корпус, 8-й поверх),
попередньо зателефонувавши 044 483-82-63.

З повагою, Редакція Ukrainian Neurosurgical Journal
unj.office@gmail.com
http://theunj.org

27.12.2021. EANS2022: Call for abstracts!Share Share

Tweet Tweet

Share Share

Forward Forward

EANS2022 Abstract Submission is now open! 

We are pleased to announce the Call for Abstracts of the upcoming EANS2022 Annual Congress, which will be held from 16 to 20 October 2022 in Belgrade, Serbia!

After a long due-to-Covid pause, we anticipate meeting all of you in-person this time, sharing knowledge and exchanging ideas with our peers on site.

Don’t miss the opportunity to present your research and outcomes at the EANS2022 Annual Congress!

The Congress Scientific Committee welcomes the submission of abstracts for oral, video, oral e-poster or e-poster presentation.

Consult the Abstract Topics and submit your work by March 1st, 2022!

Please visit the congress website through this link and find out more info about the submission process. 

Notifications of acceptance will be sent out by April 11th, 2022. 

For further information on the congress please visit the congress website www.eanscongress.org and for more on the European Association of Neurosurgical Societies (EANS) go to www.eans.org
 

Submit your abstract!

Facebook

Twitter

Website

LinkedIn

Instagram

YouTube

Copyright © 2021 EANS, All rights reserved.

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

23.12.2021. Помер Морозов Анатолій Миколайович

22 грудня 2021 року після тяжкої хвороби передчасно пішов з життя відомий нейрохірург, член-кореспондент НАМН України, Заслужений лікар України, головний лікар ДУ «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України», член правління ГО «Українська нейрохірургічна асоціація», професор Анатолій Миколайович Морозов.


Народився А.М. Морозов 08.11.1949 р. Закінчив з відзнакою Вінницький медичний інститут ім. М.І. Пирогова у 1972 році. Клінічна ординатура з нейрохірургії в Київському НДІ нейрохірургії (1979-1981 рр). В 1988 році захистив кандидатську дисертацію, а в 1999 році – докторську дисертацію.

Відмітною особливістю Морозова А.М. було гармонічне сполучення фахівця високого рівня в області соціальної медицини та різносторонньо підготовленого висококваліфікованого клініциста і викладача з більш ніж 25-річним стажем роботи в Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця, що дозволяло йому успішно вирішувати найскладніші проблеми, пов’язані з організацією і управлінням охороною здоров’я.

А.М. Морозов мав великий досвід успішної керівної роботи у вищих управлінських структурах системи охорони здоров’я України. Більше 10 років (1986-2000 р.р.), не відриваючись від клінічної та науково-педагогічної роботи, працював в Міністерстві охорони здоров’я України на посадах, послідовно, головного інспектора Головного управління науково-дослідних робіт, заступника начальника Головного управління лікувально-профілактичної допомоги, помічника міністра, начальника Головного управління лікувально-профілактичної допомоги, голови Центральної атестаційної комісії та члена Колегії МОЗ України. В подальшому, протягом 7 років, також продовжуючи займатися клінічною та науково-педагогічною роботою, перебував на посаді заступника генерального директора ДУ «Державний експертний центр МОЗ України», керуючи клінічним сектором Центру, був першим та беззмінним головою Центрального формулярного комітету МОЗ України.

З іменем Морозова А.М. тісно пов’язане впровадження в системі охорони здоров’я України на державному рівні таких медико-соціальних заходів як сучасна стандартизації медичної допомоги на принципах доказової медицини, ініціювання, наукове обґрунтування та впровадження формулярної системи забезпечення лікарськими засобами закладів охорони здоров’я України, створення перших шести випусків Державного формуляра лікарських засобів та двох випусків Формуляра лікарських засобів первинної медичної допомоги.

Основними напрямками наукової діяльності Морозова А.М. останніх років в області соціальної медицини були наукове та науково-методичне обґрунтування (на прикладі ДУ «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова НАМН України») переходу закладів охорони здоров’я України від фінансової моделі утримання закладу на фінансову модель оплати за конкретно надані послуги, що є основою сучасної реформи системи охорони здоров’я України.

В 2019 році Морозов А.М., як головний лікар, був нагороджений Почесною Грамотою Верховної Ради України «За особливі заслуги перед Українським народом». Морозов А.М. – кавалер ордена «За заслуги» (2020р.). В 2016 році Морозов А.М. з відзнакою закінчив Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця за спеціальністю фармація та отримав другу вищу освіту. Морозов А.М. мав також вищу атестаційну категорію за спеціальністю «Організація і управління охороною здоров’я». З 2021 року А.М. Морозов радник президента та член правління ГО «Українська нейрохірургічна асоціація». В 2021 році за конкурсом обраний членом-кореспондентом НАМН України.

Морозов А.М. – автор 302 друкованих наукових праць, з них 25 монографій.

Світла пам’ять про Анатолія Миколайовича – великого вченого, мудрого наставника, талановитого керівника, чудову людину – назавжди залишиться у наших серцях і серцях сотень тих, хто працювали разом з ним, хто мав щастя бути його учнем, у серцях тисяч людей, яким він повсякчасно надавав допомогу та підтримку.

Адміністрація та колектив Державної установи «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова Національної академії медичних наук України» глибоко сумують та виражають щирі співчуття родичам та близьким з приводу передчасної смерті Анатолія Миколайовича Морозова.

22.12.2021. 2022 EANS Research Fund: application is now open!

View this email in your browserFacebook

Twitter

Website

LinkedIn

Instagram

YouTube

 
We are glad to announce that the application for the 2022 EANS Research Fund is now open!

The aim of the EANS Research Fund is to nurture young researchers. The seed grants will be available to EANS Individual Members in all member countries to encourage European cooperation and collaboration. Both laboratory and clinical research projects are eligible for funding. There is a maximum of one application per applicant. 
 

Only applications submitted by the EANS Individual Members of a good standing will be considered in the selection process.
Not a member yet?
Sign up now!
6-8 Seed grants will be awarded across the various neurosurgical specialties addressing operative surgery (microsurgery), brain injury, vascular neurosurgery, oncology, spine surgery, functional neurosurgery, peripheral nerve surgery, cerebrospinal fluid disorders, paediatric neurosurgery and pre-clinical neuroscience.

The deadline for submissions is 21 February 2022.
 

FIND OUT MORE & APPLY

Share Share

Tweet Tweet

Forward Forward

Share Share

Copyright © 2021 EANS, All rights reserved.

21.12.2021. Запрошуємо до обговорення проєктів документів

Шановні колеги!

У зв’язку з набранням чинності з 01 січня 2022 р. Постанови КМУ від 14 липня 2021 р. № 725 “Про затвердження Положення про систему безперервного професійного розвитку медичних та фармацефтичних працівників” на виконання вимог пункту 15 Положення про систему безперервного розвитку медичних та фармацефтичних працівників,  наукова частина ДУ “ІНХ НАМН” виносить для ознайомлення та широкого обговорення наступні документи:

Очікуємо на Ваші зауваження та пропозиції!

19.12.2021. Join us in the next webinar organized by the EANS Peripheral Nerve Surgery Section

 Share Share

Tweet Tweet

Share Share

Forward Forward

RESEARCH AND EXPERIMENTAL MODELS FOR PERIPHERAL NERVE RECONSTRUCTION

The EANS PNS Section is glad to invite you to yet another interesting discussion addressing: Research and Experimental Models for Peripheral Nerve Reconstruction. The webinar will feature an outstanding panel of speakers:

Prof. Shimon Rochkind, Tel Aviv, Israel (Moderator & Presenter)
Prof. Rajiv Midha, Calgary, Canada (Co-moderator & Presenter)
Prof. Christine Radtke, Vienna, Austria (Presenter)
Prof. Kirsten Haastert-Talini, Hannover, Germany (Presenter)

When: 22 December 2021, 17:00 CET
Register free of charge. Don’t wait – the number of registrations is limited!
Live stream will be available via our Facebook and Youtube.

Register here!

EANS Facebook

Twitter

EANS Instagram

EANS LinkedIn

Website

YouTube

Copyright © 2021 EANS, All rights reserved.

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

14.12.2021. Повідомлення про конференцію 16.12.2021, присвячену пам’яті професора Ю.О.Орлова

Шановні колеги!

Повідомляємо, що 16 грудня 2021 року о 14.00 відбудеться науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання дитячої нейрохірургії», присвячена пам’яті професора Ю.О. Орлова з нагоди 80-річчя з Дня народження.

Науково-практична конференція відбудеться у Zoom форматі. Програма конференції додається.

З повагою
проф. Вербова Л.М.
проф. Пічкур Л.Д.

підключитися до конференції Zoom 16.12.2021 о 14.00 за Київським часом (GMT +2)https://us05web.zoom.us/j/84697643961?pwd=QzBMUnFWQ2FkUnQwd1N2ZzVKNlNwdz09
Ідентифікатор конференції: 846 9764 3961
Код доступу: 161221

З програмою можна ознайомитися за посиланням
Програма наукового заходу

10.12.2021. Join us in the next webinar organized by EANS Skull Base Section

Join us in the next webinar organized by EANS Skull Base Section


Share Share

Tweet Tweet

Share Share

Forward Forward

THE RETROSIGMOID APPROACH

The EANS Skull Base Section is glad to invite you to yet another interesting discussion addressing: The retrosigmoid approach. The webinar will feature an outstanding panel of speakers and will be moderated by Michaël Bruneau, the Chair of the EANS Skull Base Section.

When: 15 December 2021, 17:00 CET
Register free of charge. Don’t wait – the number of registrations is limited!
Live stream will be available via our Facebook and Youtube.

Register here!

EANS Facebook

Twitter

EANS Instagram

EANS LinkedIn

Website

YouTube

Copyright © 2021 EANS, All rights reserved.

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.


09.12.2021. Запрошуємо до обговорення Проєкту ПОЛОЖЕННЯ про організацію підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників ДУ «ІНХ НАМН»

Шановні колеги!

Наукова частина ДУ “ІНХ НАМН” виносить для ознайомлення та широкого обговорення Проєкт ПОЛОЖЕННЯ про організацію підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників ДУ «ІНХ НАМН».

Очікуємо на Ваші зауваження та пропозиції щодо даного Положення!

З проєктом Положення можна ознайомитися у розділі “Аспірантура” або завантажити тут у форматі doc чи pdf.

07.12.2021. WFNS World Congress 2022 (Bogota Columbia) – Invitation to participate

Colombia is waiting for you!

Dear colleague,

On behalf of the Organizing Committee of the 17th World Congress of Neurosurgery (WFNS 2022) that will be held from the 13th to the 18th of March 2022 in Bogotá, we would like to send you our warmest greetings and invite you to participate in this presential congress.

We are less than four months away from the celebration of the congress and the Organizing Committee is making all efforts to turn this exceptional event into the greatest meeting point of all neurosurgeons in the world.

In terms of biosafety, we are aware at all times of the sanitary control measures suggested by the WHO and local institutions and we have all the necessary protocols for the good performance of the congress, as well as the full involvement of the Mayor’s Office of Bogotá. All participants will be required to be fully vaccinated to enter Colombia and, for your information, 90% of the population of Bogotá over 12 years old will be fully vaccinated by the end of December 2021, including all the hotels and the convention center staff members.

We would like to mention also that the Latinamerican Congress of Neurosurgery was recently held in Guayaquil (Ecuador) with great success and the participation of 500 neurosurgeons, and that Colombia is currently hosting the Junior Panamerican Games and the World Law Congress with more than 3000 participants.

We have prepared a remarkably attractive scientific program that covers all subspecialties, a fully completed program that has a great commitment of 463 invited speakers who have confirmed their participation in person. With the intervention of all the scientific committees of the WFNS, the program has been structured in: pre-congress courses, ordinary sessions of state of the art and controversies in neurosurgery, plenary sessions, personal neurosurgical practice and research sessions with more than 770 abstracts to be presented, as well as presentations of videos. Soon, we will send you the final scientific program, right now we encourage you to visit the official website for any updates:

www.wfns2022.com

Finally, we hope that in March 2022 we will get the best case-scenario to have the most pleasant stay in Bogotá and to have an unforgettable experience by seeing all our colleagues after so long.

We really appreciate your attention and your valuable collaboration with the 17th World Congress of Neurosurgery (WFNS 2022). Colombia is waiting for you!

Sincerely,

Enrique Osorio
President
WFNS WC Colombia 2022

03.12.2021. Join us in the next webinar organized by EANS Vascular SectionShare Share

Tweet Tweet

Share Share

Forward Forward

CEREBRAL REVASCULARIZATION

We are delighted to invite you to another EANS webinar discussing: Cerebral revascularization. The event will be hosted by the EANS Vascular Section and will feature the following panel:

Prof. Dr. Luca Regli (Chairman of the Department of Neurosurgery, Zürich University Hospital, Switzerland) as a Presenter, and 
Prof. Dr. med. Veit Rohde (Chairman of the Department of Neurosurgery, Goettingen University Hospital, Germany) as a Moderator.

When: 08 December 2021, 17:00 CET
Register free of charge. Don’t wait – the number of registrations is limited!
Live stream will be available via our Facebook and Youtube.

Register here!

EANS Facebook

Twitter

EANS Instagram

EANS LinkedIn

Website

YouTube

Copyright © 2021 EANS, All rights reserved.

30.11.2021. Zoom- конференція, присвячена пам’яті професора Орлова Юрія Олександровича з нагоди 80-річчя з Дня народження

Повідомляємо, що 16 грудня 2021 року буде проведена Zoom- конференція, присвячена пам’яті професора Орлова Юрія Олександровича з нагоди 80-річчя з Дня народження.

Формат конференції передбачає доповіді усіх бажаючих учасників. Тема доповіді вільна (на розсуд доповідача). Тривалість виступу до 7 хв.

Прохання: до 3 грудня надіслати на електронну пошту marushl@ukr.net секретаря Української Асоціації дитячих нейрохірургів Марущенка Л.Л. наступну інформацію:

1. ПІБ доповідача.
2. Тема доповіді.
3. Контактна електронна адреса доповідача (обовʼязково!).

З повагою
професор Вербова Л.М.
професор Пічкур Л.Д.

30.11.2021. Онлайн конференція з міжнародною участю «Патологія гіпофіза. Мультидисциплінарний підхід», 10-11 грудня 2021 р.

Шановні колеги!

Запрошуємо взяти участь у онлайн конференції з міжнародною участю «Патологія гіпофіза. Мультидисциплінарний підхід», яка запланована на 10-11 грудня 2021.

Організаторами заходу є «Українська гіпофізарна спілка» за сприяння ДУ «Інститут нейрохірургії імені акад. А.П. Ромоданова НАМН України», ГО «Українська нейрохірургічна асоціація» за підтримки освітнього гранту компанії “Pfizer”.

Реєстрація учасників заходу можлива за посиланням: https://forms.gle/9BhiFJCZeviC7xqo9

Доступ до всіх лекцій буде надано зареєстрованим учасникам конференції за посиланням у закритому каналі YouTube. Згодом відео лекцій будуть розміщені на сайті ГО «УНА».

Онлайн обговорення та дискусія з лекторами відбудеться у конференц залі ДУ «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова» 11.12.21 о 15.00-16.30 (трансляція на закритому каналі YouTube )

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

1. Сучасні підходи до діагностики та лікування акромегалії (Гук М.О.)

2. Сучасні підходи до медикаментозного лікування акромегалії (Хижняк О.О.)

3. Сучасні аспекти хірургічного лікування акромегалії (Даневич О.О.)

4. Роль променевої терапії та радіохірургії у лікування пацієнтів з акромегалією (Чувашова О.Ю.)

5. Хвороба Кушинга у період пандемії COVID-19 (Журавльов В.А., Білорусь)

6. Сучасні підходи до лікування пролактином (Соловей М.Л.)

7. Ендоскопічна серія велетенських аденом гіпофіза з поширенням у шлуночкову систему (Українець О.В.)

8. Практичне значення сучасної ІГХ класифікації аденом гіпофіза (Cоловей М.Л.)

9. Краніофарінгіоми. Наш досвід (Гук М.О.)

10. Особливості трансназальної хірургії краніофарінгіом у дітей різних вікових груп (Журавльов В.А., Білорусь)

11. Метод вентрикулярної ендоскопії в комплексному лікуванні краніофарінгіом (Михалюк В.С.)

12. Лікворея з латеральної кишені основної пазухи (Мумлєв А.О., Патлатюк Б.С.)

13. Рідкісна патологія селярної області (Чувашова О.Ю.)

14. Нейроофтальмологічні аспекти пухлин селярної локалізації (Єгорова К.С.)

15. Overview of complications in our latest endoscopic endonasal surgical series (Гук М.О.)

16. Ідіопатична внутрішньочерепна гіпертензія – міфи та реальність (Журавльов В.А., Білорусь)

26.11.2021. Співчуття від В.І. Смоланки з приводу смерті Юрія Панасовича Зозулі

24.11.2021. Співчуття від В.М. Ольхова з приводу смерті Юрія Панасовича Зозулі

Шановний Євген Георгійович!

Колектив Інституту нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова!

Вінницькі нейрохірурги сумують з приводу смерті видатного, всесвітньо відомого вченого-нейрохірурга, нашого земляка, академіка НАН і НАМН України – Юрія Панасовича Зозулі.

Весь шлях після закінчення у 1950 р. Вінницького медичного інституту від клінічного ординатора Інституту нейрохірургії до директора цього закладу пройшов в кропіткій науковій та практичній роботі.

Ю.П.Зозуля – блискучий хірург, фундатор мікрохірургичної технології в нейрохірургії. Автор багатьох наукових робіт, монографій, підготував близько 50 кандидитів та докторів наук.

Запам’ятається Юрій Панасович, як людина високоінтелігентна, з доброзичливим ставленням, як до колег так і до пацієнтів.

Світла пам’ять про Ю.П.Зозулю назавжди залишиться у наших серцях.

Ольхов В.М.
Головний експерт з нейрохірургії
Департаменту охорони здоров’я та курортів Вінницької ОДА

24.11.2021. Соболезнование от А.Н. Коновалова, Д.Ю. Усачева, Л.Б. Лихтермана в связи со смертью Юрия Афанасьевича Зозули

Соболезнование от А.Н. Коновалова, Д.Ю. Усачева, Л.Б. Лихтермана в связи со смертью Юрия Афанасьевича Зозули

24.11.2021. Помер Зозуля Юрій Панасович

24 листопада 2021 р. у віці 94 років після тяжкої хвороби пішов з життя всесвітньо відомий нейрохірург, академік НАН і НАМН України, Заслужений діяч науки і техніки, двічі лауреат Державної премії України Юрій Панасович Зозуля.

Вічна пам’ять.

Прощання з Юрієм Панасовичем Зозулею відбудеться у п’ятницю 26.11.2021 р. о 12.00 на першому поверсі адміністративного корпусу Державної Установи «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України».

Продовження громадянської та церковної панахиди відбудеться на Берковецькому кладовищі, ділянка 40.


Народився Ю.П. Зозуля 23 грудня 1927 р. у м. Вінниця. У 1950 р. закінчив Вінницький медичний інститут.

Юрій Панасович Зозуля належав до хірургів, майстерність рук яких дарована Природою, відшліфована кропіткою важкою працею, великим досвідом, нескінченними тренуваннями.

В Інституті нейрохірургії Юрій Панасович подолав шлях від клінічного ординатора до директора цього провідного в Україні нейрохірургічного закладу (1993–2013), наукового радника директора інституту (з 2013 р.). Став першим президентом Української Асоціації Нейрохірургів.

Юрій Панасович активно займався науково-організаційною роботою. Він був головним редактором «Українського нейрохірургічного журналу», членом редколегії «Журналу Академії медичних наук», ще багатьох вітчизняних та зарубіжних наукових медичних журналів.

Заслужений діяч науки і техніки України (1978), нагороджений 3 орденами і 5 медалями, Почесними грамотами Президії Верховної Ради України (1982, 2005), Відзнакою НАН України “За наукові досягнення” (2007).

Зозуля Юрій Панасович – автор 675 наукових робіт, в тому числі 26 монографій і книг, 50 авторських свідоцтв.

Основні напрями наукової діяльності: нейроонкологія, вивчення біомолекулярних і генетичних механізмів розвитку пухлин мозку, клінічна патофізіологія мозкового кровообігу, судинна нейрохірургія, проблеми нейротрансплантації, розробка методів хірургічних втручань при різних видах патології головного мозку. Вперше розробив і застосував у нейрохірургії технології лазерної мікрохірургії.

Світла пам’ять про Юрія Панасовича – великого вченого, мудрого наставника, талановитого керівника, чудову людину – назавжди залишиться у наших серцях і серцях сотень тих, хто працювали разом з ним, хто мав щастя бути його учнем, у серцях тисяч людей, яким він повсякчасно надавав допомогу та підтримку.

Адміністрація та колектив Державної установи «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова Національної академії медичних наук України» глибоко сумує та виражає щирі співчуття родичам та близьким з приводу передчасної смерті Юрія Панасовича Зозулі.

22.11.2021. Invitation to Webinar #54, “Oncology/Skull Base Surgery Symposium”, Friday 26th November, 2:00-5:00 pm Egypt Time

 
 
Dear Doctors & Professors,
 
On behalf of Prof/ Nasser El-Ghandour, TREASURER of the World Federation of Neurosurgical Societies (WFNS), and Prof/ Atul Goel, President of the “Craniovertebral Junction and Spine Society”, it gives me great pleasure to invite you to participate in Webinar # 54, which takes place Friday 26th November 2021, 2:00-5:00 pm Egypt Time (12:00-3:00 pm GMT) ..
 
Title: “Oncology/Skull Base Surgery Symposium”
 
Flyers & Program are Attached.
 
Registration is Required through this link:
 
https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_LSgiNz7aS7S67_avdlJ0IA   
 
After registration the passcode will be sent to your email.
 
Certificates are available for participants
 
Best Wishes,
 
Organizing Committee

 

20.11.2021. Join us in the next webinar organized by EANS Functional SectionShare Share

Tweet Tweet

Share Share

Forward Forward

NEUROSURGERY FOR PSYCHIATRIC DISORDERS: LOOKING BACK TO MOVE FORWARD

On behalf of the EANS Functional Section, we are excited to invite you to the next webinar entitled ‘Neurosurgery for psychiatric disorders: looking back to move forward’. Join us and listen to the outstanding panel of speakers: Patric Blomstedt from Umeå University, Sweden, Veerle Visser-Vandewalle from University Hospital Cologne, Germany and Bart Nuttin from the KU Leuven, Belgium. The discussion will be moderated by Tom Theys from KU Leuven, Belgium. 

When: 24 November 2021, 17:00 CET
Register free of charge. Don’t wait – the number of registrations is limited!
Live stream will be available via our Facebook and Youtube.

Register here!

17.11.2021. 3rd Regional Ukrainian Congress on Controversies in Neurology 25-26.11.2021

Нагадуємо, продовжується реєстрація на 3rd Regional Ukrainian Congress on Controversies in Neurology, який відбудеться 25-26 листопада 2021 р.

В рамках конгресу відбудеться секція Епілепсії. Голови секції: Ілан Брат та Тетяна Літовченко.

Основні теми секції:
Чи виправдане застосування нейропротекторної (непротиепілептичної) терапії у пацієнтів з епілепсією?
Чи є погіршення когнітивних функцій при хронічній епілепсії наслідком неконтрольованих/субклінічних судом?
Ремісія судом у підлітковому віці: чи рекомендується відмінити лікування і говорити про одужання? Чи можна визначити предиктори ефективності кетогенної дієти?
Чи можна жінкам дітородного віку лікуватися (призначати?) вальпроєвою кислотою ?
Чи слід розглядати хірургічне лікування епілепсії при МРТ-негативній резистентній епілепсії?

Зверніть увагу! Захід відбудеться в гібридному (offline/online) форматі, за адресою м. Київ, Mercure Kyiv Congress, конференц-зал 4 поверх.

Якщо у вас виникли запитання, телефонуйте за номером +38 (044) 537 52 77; +38 (099) 010 50 39 або foundation@rimon.in.ua

Ознайомитись з програмою

Зареєструватись

12.11.2021. МОН оголосило старт конкурсу проєктів, які фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту допомоги ЄС

11 листопада 2021 року МОН оголосило старт конкурсу проєктів у межах рамкової програми Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій “Горизонт 2020”.

Конкурс проводиться відповідно до Положення про конкурсний відбір наукових, науково-технічних робіт і проєктів, які фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій “Горизонт 2020”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2019 року № 971 (в редакції постанови від 28 квітня 2021 року № 419).

У конкурсі можуть брати участь автори наукових робіт, науково-технічних та інфраструктурних проєктів. Заявки подаються у формі згідно з додатками 1-5 Положення про конкурсний відбір.

Документи подаються в електронному вигляді (скан-копії оригіналів у форматі *.pdf) на електронну пошту: monkonkurs@gmail.com. Кінцевий строк подання – 20 грудня 2021 року (до 17:00).

Контактні особи для довідок:

Оксана Крукевич, тел. (044) 287-82-17, державний експерт експертної групи з питань розвитку інновацій директорату науки та інновацій МОН;

Вікторія Гайдар, тел. (044) 287-82-16, державний експерт експертної групи з питань інтеграції до Європейського дослідницького простору директорату науки та інновацій МОН;

Тетяна Шевцова, тел. (044) 287-82-39, головний спеціаліст відділу міжнародного співробітництва головного управління із реалізації політик у сфері науки та інновацій директорату науки та інновацій МОН.

12.11.2021. European Society of Radiology – ECR 2022: Save up to 25%

Read online

Register Now


Programme
Explore

Video

You are receiving this because you allowed the European Society of Radiology (ESR) to send you regular information when you created your ESR account.

European Society of Radiology (ESR)
Am Gestade 1, 1010 Vienna, Austria
+43 1 533 40 64-0
COMMUNICATIONS@MYESR.ORG | MYESR.ORG
© 2021 European Society of Radiology (ESR)

12.11.2021. Join us in the next webinar organized by EANS Skull Base Section

 Share Share

Tweet Tweet

Share Share

Forward Forward

THE ENDOSCOPIC TRANSNASAL APPROACH

The EANS Skull Base Section is delighted to invite you to yet another interesting discussion addressing: The endoscopic transnasal approach. The webinar will feature an outstanding panel of speakers and will be moderated by Michaël Bruneau, the Chair of the EANS Skull Base Section.

When: 17 November 2021, 17:00 CET
Register free of charge. Don’t wait – the number of registrations is limited!
Live stream will be available via our Facebook and Youtube.

Register here!

EANS Facebook

Twitter

EANS Instagram

EANS LinkedIn

Website

YouTube

Copyright © 2021 EANS, All rights reserved.

11.11.2021. Congress of Craniovertebral Junction and Spine Society

Dear Friends,
We want to invite you to register for the “Virtual Congress of Craniovertebral Junction and Spine Society” between November 20th and 21st, 2021. Please visit the web site https://cvj2021.org/
Abstract submission deadline is November 5th, 2021
Registration deadline is November 19th, 2021.

Organizers
Atul Goel
Mehmet Zileli

11.11.2021. УНА Академія – новий освітній проєкт Української нейрохірургічної асоціації

Шановні колеги!

Представляємо Вашій увазі новий науково-практичний освітній проєкт Української нейрохірургічної асоціації – УНА Академія.
Запрошуємо всіх приєднатись до реалізації даного проєкту.
Чекаємо на Ваші пропозиції та побажання. Сподіваємось на плідну співпрацю!

Правління ГО “Українська нейрохірургічна асоціація”

09.11.2021. Конкурс на найкращу наукову роботу

Шановні колеги!

28 травня – 4 червня 2022 р. відбудеться SPINAL FORUM із міжнародною участю “Хірургічне лікування захворювань і пошкоджень хребта і спинного мозку”.

Керівництво Державної установи «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України» та ГО «Українська нейрохірургічна асоціація» оголошує конкурс на 3 кращі наукові роботи молодих вчених до зазначеного наукового заходу, які будуть премійовані.

Прохання до 20 листопада 2021 р. надати інформацію щодо назви і авторів роботи.

Попередня презентація доповідей відбудеться у січні 2022 р.

Начальник науково-організаційного відділу
д-р мед. наук, професор Леонід Пічкур

04.11.2021. The e-EANS 2021 Virtual Congress is not over!

View this email in your browserShare Share

Tweet Tweet

Forward Forward

Share Share

Registration is open for the e-EANS 2021 Virtual Congress Recordings

Register, watch, and claim your CMEs!

 
The e-EANS 2021 Virtual Congress is not over! All the congress recordings are now uploaded and available until 7 January 2022! You can register and get instant access to the accredited e-EANS 2021 recordings!

5962 minutes of scientific content are available for on-demand viewing, anywhere, anytime, from any device!