Державна установа
Інститут нейрохірургії
ім. акад. А. П. Ромоданова НАМН України

Ямінський Юрій Ярославович


Ямінський Юрій Ярославович (29.10.1965—12.08.2020) – лікар-нейрохірург, доктор мед. наук (2012).

Закінчив з відзнакою лікувальний факультет Івано-Франківського державного медичного інституту (1988).

В 1989 р. закінчив навчання в інтернатурі на базі Житомирської обласної лікарні і протягом 6 років працював хірургом в Попільнянській і Стрийській ЦРЛ. З 1995 р. після проходження курсів спеціалізації на кафедрі нейрохірургії КМАПО працював нейрохірургом Стрийської районної лікарні. З 1999 по 2001 рік навчався в клінічній ординатурі на кафедрі нейрохірургії Національного медичного університету. З 2001 по 2003 навчався в аспірантурі Інституту нейрохірургії. В 2003-2020 рр. працював лікарем-нейрохірургом відділення відновлювальної нейрохірургії Інституту нейрохірургії ім.акад. А.П. Ромоданова НАМН України.

У 2003 р. захистив кандидатську дисертацію “Вплив трансплантації ембріональної нервової тканини на процеси регенерації спинного мозку після його травматичного пошкодження в експерименті”, у 2012 р. – докторську дисертацію “Відновне хірургічне лікування хворих з наслідками травматичного ушкодження спинного мозку”.

Основні напрямки наукової діяльності: травма та захворювання спинного мозку хребта та периферичної нервової системи, больові синдроми.

Ввів в клінічну практику використання інтраопераційного нейрофізіологічного моніторинга при проведенні хірургічних втручань у хворих з наслідками травматичного ушкодження спинного мозку та при виконанні операцій деструкції зони входження задніх корінців в спинний мозок у хворих з больовими синдромами та спастичністю; методику епідуральної електростимуляції поперекового потовщення спинного мозку у хворих з високим рівнем спастичності нижніх кінцівок; операції на конусі та епіконусі спинного мозку, сакральних корінцях у хворих з неврогенними дисфункціями сечового міхура.

Автор та співавтор 2 монографій, 39 наукових робіт, 9 патентів.

Основні роботи: Вивчення впливу трансплантації ембріональної нервової тканини на регенераторні процеси в спинному мозку після його травматичного ушкодження (1999), Вивчення впливу епідуральної електростимуляції на відновлення функцій спинного мозку після його травматичного ушкодження (2003), Лікування спастичності та больових синдромів методом хронічної епідуральної електростимуляції (2004), Диференційований підхід до вибору методу хірургічного лікування невропатичного больового синдрому у пацієнтів з наслідками травматичного та нетравматичного пошкодження спинного мозку (2010), Результати селективної задньої ризотомії при лікуванні локальної спастичності нижніх кінцівок (2015), Комплексне відновне хірургічне лікування хворих із посттравматичним тетрапарезом (2020).

Похований в селі Червоне Бучанського району Київської області.

© Інститут нейрохірургії ім. Ромоданова Розробка сайта: SKP

Контент менеджмент: Anna Nikiforova

Контент менеджмент: Tetyana Yovenko