Державна установа
Інститут нейрохірургії
ім. акад. А. П. Ромоданова НАМН України

Лященко Дмитро Сергійович


Лященко Дмитро Сергійович (27.07.1935 – 05.08.2001) – доктор мед. наук, ст. наук. співроб. Інституту нейрохірургії імені акад. А.П.Ромоданова НАМН України, дійсний член Академії інженерних наук України (з 1992), проф. кафедри систем і методів неруйнівного контролю в медицині Національного технічного університету (з 1995).

Закінчив з відзнакою Київський медичний інститут (1959 р.).

З 1961 р. працював в Київському НДІ нейрохірургії, послідовно займаючи посади від лікаря до керівника відділу клінічної електрофізіології та біофізики. В 1970 р. захистив кандидатську дисертацію на тему:“Зміни судин і гемодинаміка голови при краніостенозі”. В 1979 р. нейрохірург-віртуоз організував і очолив унікальну і першу в СРСР лабораторію біоенергетики і рефлексотерапії. У 1994 р. захистив докторську дисертацію на тему:“Інформаційно-енергетичні механізми голкотерапії”.

Основні напрямки наукових досліджень: нейроонкологія, дитяча нейрохірургія, східна медицина, біоенергетика, неруйнівний контроль.

Автор 60 наукових праць, спіавтор 1 монографії, 4 винаходів, 11 раціоналізаторських пропозицій.

Основні роботи: Роль патологии сосудов в развитии краниостеноза, Изменение внечерепных отделов сонных артерий при краниостенозе (1971), Информационно-энергетический аспект иглотерапии (1983), Первичные механизмы действия иглоукалывания и прижигания (1987).

Похований у рідному селі Острійки на Київщині (Білоцерківский р-н).

© Інститут нейрохірургії ім. Ромоданова Розробка сайта: SKP

Контент менеджмент: Anna Nikiforova

Контент менеджмент: Tetyana Yovenko