|
|
|||||||
Відділення функціональної діагностикиТел. 044 483-95-35, 068 302-67-22 (нейрофізіологія), 095 487-21-31 (ЕЕГ, КЕЕГ) e-mail: enmg@ukr.net, llche@ukr.net
Як знайти: Інститут нейрохірургії, 6 корпус, 2 поверх (див. Карта проїзду та план Інституту). ![]() Чеботарьова Лідія Львівна
Начальник відділу нейрофізіології, лікар невролог вищої категорії, ![]() Солонович Олександр Сергійович
Завідувач відділення лікар-невролог, лікар функціональної діагностики, ![]() Земскова Ірина Пилипівна
лікар невролог вищої категорії, ![]() Глоба Марина Василівна
лікар ультразвукової діагностики вищої категорії, ![]() Міхаль Ганна Володимирівна
лікар функціональної діагностики вищої категорії, ![]() Марущенко Леонід Леонідович
лікар ультразвукової діагностики вищої категорії, ![]() Канайкін Олексій Михайлович
лікар функціональної діагностики вищої категорії, ![]() Мицак Оксана Ігорівна
лікар функціональної діагностики, ![]() Марущенко Мирослава Олегівна
лікар ультразвукової діагностики, ![]() Ключева Вікторія Олексіївна
лікар функціональної діагностики, ![]() Михайлюк Віра Сергіївна
лікар ультразвукової діагностики, Історія відділення функціональної діагностики Сьогодні у відділенні функціональної діагностики працюють 19 співробітників, серед яких професор та четверо кандидатів медичних наук. Щороку у відділенні проводяться до 14 тисяч діагностичних процедур. Наукові досягнення включають понад 350 публікацій за останні 10 років, захищено 4 докторські та 7 кандидатських дисертацій. Відділення є основним осередком підготовки лікарів з функціональної діагностики нервової системи в Україні. Співробітниками відділення функціональної діагностики та наукового відділу клінічної нейрофізіології ІНХ НАМНУ засновано громадську організацію “Товариство клінічних нейрофізіологів”. Інформація для пацієнтів У відділенні функціональної діагностики обстежують стаціонарних пацієнтів ДУ «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМНУ», а також амбулаторних пацієнтів за направленням на обстеження лікарями-консультантами поліклініки Інституту нейрохірургії. Відділення функціональної діагностики надає амбулаторні діагностичні послуги пацієнтам інших лікувальних закладів (за попереднім записом). Основні нейрофізіологічні методики:
метод дослідження головного мозку, що ґрунтується на реєстрації біоелектричної активності головного мозку, КЕЕГ – з використанням програмного забезпечення методів аналізу ЕЕГ. Під час проведення ЕЕГ:
Покази до обстеження: втрата та розлади свідомості, судомні напади, епілепсія, вогнищеві симптоми, травма голови (закрита ЧМТ), порушення у психо-емоційній сфері, синдром гіперактивності у дітей, порушення мовлення у дітей. 2.Моніторинг ЕЕГ (відео-ЕЕГ) – тривалий запис енцефалограми, від 30 хвилин, запис під час бадьорості та сну (як денний так і нічний сон). Це дослідження дозволяє отримати більше інформації про біоелектричну активність мозку, зокрема, оцінити сон, збереження його стадійності. Тривалий запис дозволяє з більшою ймовірністю зафіксувати епілептиформні патерни та відрізнити епілептичні напади від інших пароксизмальних станів. Також надається перевага саме тривалому запису для дітей. Кабінети: 254 Телефон для запису пацієнтів на ЕЕГ: 068 302-67-22, 095 487-21-31
ВП зорові, слухові, стовбурові, сомато-сенсорні, рухові, когнітивні, електроретинографія. Зорові викликані потенціали (ЗВП) – виділена з електронцефалограми електрична активність, що виникає у відповідь на зоровий стимул. ЗВП відображають стан всього зорового шляху: око – сітківка- зоровий нерв – зоровий тракт – зорова променистість – зорова кора. Покази до обстеження: демієлінізуючі захворювання (зокрема, розсіяний склероз), ретробульбарний неврит, травми органу зору, ішемічна нейропатія зорового нерва, диференціальна діагностика захворювань, пов’язаних із фізичним ураженням оптичного апарату або з ураженням нервового волокна, пухлини головного мозку та судинні мальформації зі здавленням зорового нерва або зорового тракту, атрофія зорового нерва, зниження зору чи сліпота неясної етіології. Електроретинографія (ЕРГ) – метод обстеження, який дозволяє вимірювати біоелектричну активність клітин сітківки різних типів (фоторецепторів, біполярних клітин, горизонтальних, амакринових, гангліозних) у відповідь на стимуляцію різної яскравості, кольоровості та частоти. Покази до обстеження: пігментний ретиніт, макулодистрофія, спадкові дистрофії сітківки, діабетична ретинопатія, глаукома, спадкові захворювання сітківки. Соматосенсорні викликані потенціали (ССВП) – метод обстеження, що дозволяє оцінити стан кожної ланки провідних шляхів чутливості від периферичних нервів і спинного мозку до кори головного мозку. Покази до обстеження: моніторинг функцій спинного мозку і сенсорної кори, ушкодження на рівні шийного та поперекового потовщень спинного мозку, демієлінізуючі захворювання центральної нервової системи, травматичні ушкодження спинного мозку. Слухові викликані потенціали (AСВП) – метод обстеження, що дозволяє реєструвати електричну активність мозку у відповідь на звукові сигнали. Під час процедури через навушники пацієнту подають звуки (клацання або тональні сигнали), реєструють електроактивність на різних рівнях слухового шляху: слуховий нерв, стовбур головного мозку, кора головного мозку. Покази до обстеження:
Обстеження є безболісним і безпечним.
метод нейростимуляціі і нейромодуляціі, біофізичною основою якого є електромагнітна індукція електричного поля в заданій ділянці головного мозку. Під впливом магнітного поля у тканині головного мозку відбувається індукція слабких електричних струмів, які стимулюють нервові клітини.
метод обстеження для реєстрації та аналізу тремору (мимовільних коливальних рухів) у різних частинах тіла, найчастіше в руках.
метод реєстрації локальних електричних потенціалів кори головного мозку в процесі виконання психологічних тестів, дозволяє оцінити різні стадії обробки інформації у мозку, певні когнітивні функції, ранні прояви когнітивних розладів, насамперед уваги, об’єму оперативної та короткочасної пам’яті. Параметри КВП Р300 використовуються для об’єктивної оцінки деменції різного типу. Співробітниками відділення розроблено та впроваджено оптимальний комплекс на основі нейропсихологічного і нейрофізіологічного тестування, який дозволяє індивідуалізувати курс лікування пацієнтів та об’єктивізувати оцінку його ефективності в динаміці.
методи діагностики функціонального стану периферичної нервової системи, сегментарного апарату спинного мозку. Покази до обстеження: хвороби мотонейронів (боковий аміотрофічний склероз, спінальна аміотрофія), травматичні ушкодження спинного мозку, сплетень і корінців, тунельні синдроми, хвороби м’язів (міопатії, поліміозит), хвороби, пов’язані з порушенням збудливості мембран (міотонія, міотонічні синдроми), порушенням нервово-м’язової передачі (міастенія та міастенічні синдроми).
проводять за допомогою уніфікованих оціночних шкал (тестів), при яких визначають наявність та вираженість когнітивних порушень; емоційно-депресивних розладів, проявів астенії, ознак професійної дезадаптації. Покази до обстеження: порушення пам’яті, уваги, інтелекту, мовлення, наявність депресії, тривоги, астенії, психічних розладів, професійної та соціальної дезадаптації. Апаратура. Усі діагностичні обстеження проводяться на сучасній зарубіжній та вітчизняній апаратурі: 1.Електроенцефалографічна система BE PLUS PRO STANDART (Італія).
3.Електроміографічна система Galileo NExT (Італія), Модус-3 (ЄС), Нейро-МВП4 (Україна), М-тест (Україна). Телефон для запису пацієнтів на електрофізіологічні (1–8) дослідження: 068 302-67-22.
Основні ультразвукові методики: 1.Ультразвукове обстеження судин (дуплексне сканування магістральних судин голови та шиї, транскраніальне дуплексне сканування, транскраніальна допплерографія, інтраопераційна допплерографія)
Обстеження проводяться на сучасній зарубіжній апаратурі : Система ультразвукова діагностична TUS-A400 APLIO 400. Система ультразвукового сканування Adara SLC. Система ультразвукового сканування CANON APLIO. Інформація для лікарів На базі відділення функціональної діагностики проводяться курси стажування та треніг-курси для лікарів функціональної діагностики, неврологів, нейрохірургів, лікарів сімейної медицини, терапевтів, лікарів-інтернів. Курси проводять фахівці відділення, що мають великий досвід роботи в галузі діагностики захворювань центральної та периферичної нервової системи. Курс навчання включає засвоєння теоретичних основ ЕМГ, ВП, ТМС та набуття практичних навичок (відпрацювання на апаратах, проведення обстежень пацієнтів під контролем досвідченого фахівця, клінічна інтерпретація даних діагностичного обстеження, розбір клінічних випадків). Тривалість курсів 4 тижні (2 тижні). За участі співробітників відділення створено ГО “Товариство клінічних нейрофізіологів”, де можна ознайомитись з останніми подіями, методичними матеріалами, проведеними вебінарами та запланованими курсами http://www.knf.org.ua/ Професійна закрита група для лікарів “Клінічна нейрофізіологія” https://www.facebook.com/groups/uacln Оновлено 05.03.2025 |
||||||||
![]() |
![]() |
![]() |
||||||
|
Контент менеджмент: Anna Nikiforova Контент менеджмент: Tetyana Yovenko |