25.06.2026. Сьогодні (25 червня 2026 року) о 15:00 за київським часом відбудеться вебінар на тему: «Як правильно заповнити заявку до Національної системи дослідників України» у форматі Zoom та транслюватиметься на ютуб-каналі ДНТБ УкраїниШановні колеги!
За інформацією МОН України з 18 червня 2026 року розпочав роботу відповідний модуль Національної системи дослідників України, до бази якої вчені можуть додавати свої перевірені наукові результати. Система створеного єдиного інформаційного простору про науковців, їхні результати та напрями досліджень автоматично формуватиме рейтинги, за якими науковці з найвищими позиціями отримають державні стипендії. У системі можна зафіксувати повний спектр наукової діяльності. Є можливість додавати дані про наукові праці та індекси цитування, про отримані гранти та зареєстровані патенти, про підготовку молодих фахівців, про міжнародні проєкти та академічну мобільність. Надані відомості стануть основою для створення двох незалежних рейтингів: загального рейтингу дослідників та окремого рейтингу для молодих учених. Лідери рейтингу отримають державні стипендії, на фінансування яких у 2026 році виділено 190 мільйонів гривень. Державну підтримку призначать першим 2650 найрезультативнішим дослідникам. Протягом двох років вони щомісячно отримуватимуть стипендію у розмірі 10 000 гривень. Подати інформацію можна через особистий кабінет у Національній електронній науково-інформаційній системі URIS (Національна електронна науково-інформаційна система) з 18 червня до 13:00 20 липня 2026 року. Сьогодні (25 червня 2026 року) о 15:00 за київським часом відбудеться вебінар на тему: «Як правильно заповнити заявку до Національної системи дослідників України» у форматі Zoom та транслюватиметься на ютуб-каналі ДНТБ України. Реєстрація здійснюється за посиланням З більш детальною інформацією можна ознайомитися на офіційному сайті МОН України за URL-адресою |